Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Hantuchová proti Cornetovej, Lacko so Smeetsom

SITA|Publikované 13. jan 2007 o 11:26

MELBOURNE 13. januára (SITA) - Po sobotňajších stretnutiach finálového 3. kola kvalifikácie sa skompletizovali aj "pavúky" hlavnej súťaže dvojhry na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji roka Australian ...

MELBOURNE 13. januára (SITA) - Po sobotňajších stretnutiach finálového 3. kola kvalifikácie sa skompletizovali aj "pavúky" hlavnej súťaže dvojhry na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji roka Australian Open 2007 v Melbourne (dotácia 20 mil. AUD, tvrdý povrch Rebound Ace). Svojich súperov tak spoznali aj dvaja z pätice Slovákov v hlavnej súťaži. Pätnásta nasadená Daniela Hantuchová si v 1. kole ženského singla zmeria sily s ešte stále len 16-ročnou Francúzkou Alizé Cornetovou (192. v rebríčku WTA), s ktorou sa doteraz nikdy nestretla.

Úspešný kvalifikant Lukáš Lacko (193. v ATP Entry) absolvuje svoju grandslamovú premiéru v hlavnom "pavúku" dvojhry mužov proti držiteľovi voľnej karty Robertovi Smeetsovi z Austrálie (368.). Pre 19-ročného odchovanca piešťanského tenisu to bude prvý vzájomný duel s o dva roky starším rodákom z holandského Sliedrechtu.


Dvojhra žien - 1. kolo:

Alizé Cornetová (Fr.) - Daniela Hantuchová (15-SR), vzájomná bilancia 0:0


Dvojhra mužov - 1. kolo:

Lukáš Lacko (SR) - Robert Smeets (Austr.), 0:0

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.