Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Hantuchová: "Proti Clijstersovej nemám čo stratiť"

SITA|Publikované 21. jan 2007 o 10:09

MELBOURNE 21. januára (SITA) - Daniela Hantuchová absolvovala v nedeľu na Australian Open ďalšiu zo svojich povestných tenisových drám - so šťastným koncom. Slovenská tenisová jednotka zdolala v 3. kole ...

MELBOURNE 21. januára (SITA) - Daniela Hantuchová absolvovala v nedeľu na Australian Open ďalšiu zo svojich povestných tenisových drám - so šťastným koncom. Slovenská tenisová jednotka zdolala v 3. kole dvojhry po bojovnom výkone Američanku Ashley Harkleroadovú po bezmála troch hodinách pobytu na kurte 6:7 (6), 7:5, 6:3 a v osemfinále vyzve na súboj jednu z najväčších favoritiek celého turnaja, Belgičanku Kim Clijstersovú. "Bolo to neskutočne ťažké. Súperka hrala veľmi dobre najmä v prvom sete. V druhom sete sa to potom otočilo na niekoľkých loptičkách. Som spokojná s tým, ako som dokázala zabojovať o každú loptu a zápas napokon vyhrala," konštatovala na pozápasovej tlačovej besede v Melbourne Parku slovenská jednotka. Najťažšie chvíle prežívala 23-ročná rodáčka z Popradu za stavu 6:7 (6) a 2:5, keď súperka podávala na víťazstvo. Čo jej vtedy prebehlo mysľou? "Stále som rozmýšlala nad tým, ako sa vrátiť do zápasu. Snažila som sa myslieť pozitívne, nájsť stratený herný rytmus. Podmienky na hru komplikoval vietor, bolo to náročné," povedala Hantuchová.

Nedeľňajší súboj v Melbourne mal veľa spoločného s tým predchádzajúcim, ktorý obe súperky zohrali koncom mája 2003 na antuke Roland Garros v Paríži. Vtedy vyhrala trojsetový súboj nervov Harkleroadová /7:6 (2), 4:6, 9:7/, teraz bola úspešnejšia Slovenka. "Každý zápas, ktorý vyhrám v troch setoch, má pozitívny vplyv na sebavedomie. Aj teraz mám za sebou v Melbourne už dva náročné trojsetové duely. V zlomových chvíľach sa snažím myslieť na to, ako vylepšiť svoju hru, lebo viem, na čo skutočne na dvorci mám," uviedla pätnásta nasadená hráčka turnaja. Hantuchová už vyrovnala v Melbourne minuloročnú účasť v osemfinále a obhájila svoje nasadenie. Teraz by chcela zopakovať aj najlepší výsledok z roku 2003, keď ako hráčka Top 10 dokráčala až do štvrťfinále. Proti jednej z najlepších tenistiek na svete, štvrtej nasadenej Clijstersovej, to však bude mať mimoriadne ťažké.

Bývalá svetová jednotka sa v tomto roku avizovane lúči s aktívnou kariériou a v Melbourne má formu ako hrom. V doterajších troch súbojoch stratila dovedna iba deväť gemov a súperkám nadelila troch ´kanárov´. Navyše so Slovenkou má skvelú bilanciu 8:0. Naposledy ju zdolala vlani na Roland Garros rovnako v osemfinálovej fáze hladko 6:1, 6:4. "Je to vynikajúca tenistka. Odohrali sme spolu už dosť zápasov. Kim nemá výraznejšie slabiny. Výborne sa pohybuje a ťažko sa niečo proti nej vymýšľa. Ja sa však na zápas teším. Myslím pozitívne, nemám čo stratiť," uviedla k najbližšej súperke Hantuchová. Na otázku, či si skutočne myslí, že môže nad Clijstersovou vyhrať, popradská rodáčka odpovedala: "Vždy idem na kurt s vierou vo víťazstvo. Inak by to ani nemalo význam." V ôsmich doterajších dueloch uhrala Slovenka proti Belgičanke jediný set. Bolo to ešte na jeseň v roku 2002 vo finále turnaja vo Filderstadte. Dcéra bývalého belgického futbalového reprezentanta Lea Clijstersa vyhrala 4:6, 6:3, 6:4.


Súvisiace články