Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Hantuchová proti Bartoliovej, Kučera proti Ferreirovi

TASR|17. jún 2003 o 14:43

Wimbledon 17. júna (TASR) - V utorok sa v dejisku tretieho grandslamového turnaja roka vo Wimbledone uskutočnilo slávnostné žrebovanie ženskej i mužskej ...

Wimbledon 17. júna (TASR) - V utorok sa v dejisku tretieho grandslamového turnaja roka vo Wimbledone uskutočnilo slávnostné žrebovanie ženskej i mužskej dvojhry. Slovenský tenis má zatiaľ v hlavnej súťaži sedem želiezok v ohni, štyri ženy a troch mužov, tento počet ešte môže zvýšiť úspešný výsledok kvalifikácie.

Slovenská ženská tenisová jednotka Daniela Hantuchová, 9. nasadená, bude v 1. kole čeliť Francúzke Marion Bartoliovej, s ktorou doteraz na okruhu WTA nezohrala ani jeden zápas. Henrieta Nagyová sa stretne s turnajovou desiatkou Anastasiou Myskinovou z Ruska, v ich doteraz jedinom vzájomnom súboji vlani v Dubaji mala navrch Myskinová. Ľudmila Cervanová sa meno súperky dozvie až po finále kvalifikácie a Janette Husárová nastúpi proti 2. nasadenej Nathalie Dechyovej z Francúzka, s ktorou má negatívnu bilanciu 0:4.

Trio slovenských tenistov dostalo nasadených hráčov. V pavúku dvojhry mužov narazia na seba Dominik Hrbatý a 12. nasadený Paradorn Srichaphan. Thajský tenista síce prehral obidva vzájomné súboje, ale Hrbatému sa určite bude chcieť pomstiť za vyradenie v 1. kole nedávneho Roland Garros. Karol Beck dostal ťažkého súpera, 16. nasadeného Michaila Južného z Ruska. Na tohtoročnom turnaji ATP v Hamburgu vyhral Južný tesne 2:1 na sety. Najlepší slovenský hráč Karol Kučera "vyfasoval" tenisovú legendu - Juhoafričana Wayna Ferreiru. Kučera vedie na zápasy 3:2, 31-ročný veterán Ferreira tento rok už hral semifinále Australian Open, na Roland Garros sa dostal do 3. kola a vo Wimbledone je jeho najlepším výsledkom štvrťfinále z roku 1994, vlani skončil v 3. kole.

Žreb 1. kola grandslamového turnaja vo Wimbledone - Slováci:

ženy:

Anastasia Myskinová (10-Rus.) - Henrieta NAGYOVÁ (SR), Marion Bartoliová (Fr.) - Daniela HANTUCHOVÁ (9-SR), Ľudmila CERVANOVÁ (SR) - kvalifikantka, Janette HUSÁROVÁ (SR) - Nathalie Dechyová (22-Fr.)

muži:

Paradorn Srichaphan (12-Thaj.) - Dominik HRBATÝ (SR), Karol BECK (SR) - Michail Južný (16-Rus.), Karol KUČERA (SR) - Wayne Ferreira (28-JAR)

Súvisiace články