Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Hantuchová prešla aj pohrebiskom

Sportnet|Publikované 28. jún 2007 o 22:00

Slovenská ženská tenisová jednotka DANIELA HANTUCHOVÁ - turnajová desiatka - postúpila vo wimbledonskej dvojhre do 3. kola.

Vo vyrovnanom súboji ste lepšie zvládli koncovky oboch setov, v druhom ste dokonca odvrátili setbal súperky. Čakali ste taký veľký odpor Lichovcevovej?

"Určite áno. Jelena je skúsená hráčka, vie hrať na tráve. Hrá nepríjemne, jej údery sa nedajú čítať. Až v poslednej chvíli sa rozhodne, kam pošle loptičku. Prekvapila ma výborným servisom, prudkým aj presným. Jej hra nemá rytmus, raz zahrá skvelý úder, a potom pokazí ľahkú loptičku. Dôležité bolo pre mňa bojovať, hrať trpezlivo."

Kurt číslo 2 je vo Wimbledone pohrebiskom favoritov. Neobávali ste sa toho pred zápasom?

"Každý to má v pamäti, u hráčov to nie je veľmi obľúbený kurt. Keď som prišla na dvorec, snažila som sa na to nemyslieť, jednako mi to preblesklo mysľou."

V roku 2003 ste práve na dvojke podľahli Japonke Asagoeovej 10:12 v treťom sete, hoci ste v ňom viedli 5:2 a mali tri mečbaly. Spomínate si?

"Ani mi to nepripomínajte... Na tom dvorci nehrám rada. Mám radšej menšie kurty. Najviac mi vyhovuje útulná osemnástka."

Na osemnástke ste vlani zdolali Slovinku Srebotnikovú a aj tento rok nastúpite proti sebe v 3. kole. Slovinská tenistka sa medzi novinármi vyslovila, že požiada organizátorov, aby vás nedali na spomínaný dvorec...

"... tak ja ich požiadam, aby nás tam dali. Vážne: organizátori grandslamových turnajov neberú veľmi do úvahy požiadavky hráčov. Pamätám sa, keď si tu chcel o jeden deň posunúť zápas sedemnásobný víťaz Pete Sampras. Neuspel."

Zápas s Lichovcevovou ste mali pôvodne hrať už v stredu, pre dážď ho odložili. Kedy ste sa dozvedeli náhradný termín?

"Dlhé stredajšie čakanie ukončil popoludňajší dážď, nebolo to nič zábavné. Našťastie bývam v dome len päť minút od tenisového areálu. Môj tréner Giménez sa potom dozvedel štvrtkový program večer o pol desiatej. Neprekáža mi, keď hrám prvý zápas dňa, lebo poznám presný začiatok. Vo Wimbledone otvárajú kurty na tréning až o desiatej, tak som sa pred zápasom rozohrala."

V druhom sete za stavu 2:2 menili raketu. Praskol výplet?

"Nie, dostali sme nové lopty. Už som cítila, že výplet nie je taký pevný ako na začiatku, a tak som si zobrala novú raketu. So starým výpletom by mi loptičky veľmi lietali. Na grandslamových turnajoch mám svojho vypletača rakiet, takže si môžem vybrať presne takú, akú potrebujem."

Koľko rakiet si beriete na zápas a ako silno sú napnuté struny?

"V taške mám šesť rakiet, výplet je 23 - 25 kilopondov. Závisí od počasia, od loptičiek, od súperky. Spolovice mám na rakete prírodné črevá, kombinované s umelými strunami. Jedna súprava rakiet mi vydrží asi mesiac, takže ročne ich spotrebujem okolo sedemdesiat. Vo Wimbledone ich mám dosť, aby mi stačili aj na druhý týždeň."

So Srebotnikovou máte aktívnu zápasovú bilanciu 5:0. Čo na ňu platí?

"Musím sa presadiť na dvorci svojou hrou, vnútiť svoj štýl hry. Súperka vie hrať na tráve, ale je to aj môj obľúbený povrch. Opäť chcem odviesť stopercentný výkon."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.