Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Hantuchová: Prehra by bola vnímaná ako katastrofa

SITA|Publikované 24. mar 2007 o 19:48

MIAMI 24. marca (SITA) - Cez nečakanú a najmä mentálne náročnú prekážku prešla vo svojom piatkovom úvodnom vystúpení na turnaji WTA Tour Sony Ericsson Open (Tier I, dotácia 3,45 milióna USD, tvrdý povrch ...

MIAMI 24. marca (SITA) - Cez nečakanú a najmä mentálne náročnú prekážku prešla vo svojom piatkovom úvodnom vystúpení na turnaji WTA Tour Sony Ericsson Open (Tier I, dotácia 3,45 milióna USD, tvrdý povrch vonku) v americkom Miami slovenská tenistka Daniela Hantuchová. Čerstvá držiteľka trofeje v Indian Wells šesť dní po kalifornskom triumfe a s ním spojenom hernom vypätí, ale aj po splnení si sprievodných povinností (sponzori, fototermíny, médiá), prelete ponad prakticky celé Spojené štáty na Floridu a aklimatizovaní sa na tamojšiu odlišnú klímu zdolala v 2. kole 14-ročnú portugalskú držiteľku voľnej karty Michelle Larcherdeovú-Britovú 7:5, 6:0.

"Keď už sa na to pýtate, moja súperka by naozaj nezaprela nízky vek. Má takú mladučkú a rozkošnú tváričku. Tenisovo však najmä od základnej čiary hrá vyspelé údery a predpovedám jej veľkú budúcnosť," skonštatovala 23-ročná popradská rodáčka na tlačovej konferencii po zápase. Dvanástka singlového svetového rebríčka si uvedomovala, že extrémne väčší tlak spočíva na nej: "Michelle nemala čo stratiť. Moju prípadnú prehru by však verejnosť vnímala ako najväčšiu katastrofu na svete. Nebolo jednoduché vyrovnať sa s tým a som rada, že som to zvládla."

Hantuchová si v šestnásťfinálovom 3. kole zmeria sily s osemnástkou "pavúka" Ruskou Verou Zvonarevovou. S 22-ročnou Moskovčankou má bilanciu 0:1. Držiteľke piatich titulov podľahla vlani v novozélandskom Aucklande 2:6, 2:6. "Niekoľko dní po turnaji v Indian Wells som cítila, že potrebujem odpočinok na dočerpanie energie, ale v piatok som mala na dvorci dobrý pocit," povedala D. Hantuchová, ktorá pri svojich predchádzajúcich siedmich vystúpeniach v Crandon Parku v Miami nikdy nevyhrala viac ako jeden zápas.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.