Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Hantuchová potvrdila účasť v Plovdive

SITA|3. apr 2006 o 15:11

BRATISLAVA 3. apríla (SITA) - Slovenská tenisová jednotka Daniela Hantuchová (15. vo WTA Tour) potvrdila v pondelok kapitánovi Mojmírovi Mihalovi svoju účasť v tíme Slovenska na turnaji I. skupiny euroafrickej ...

BRATISLAVA 3. apríla (SITA) - Slovenská tenisová jednotka Daniela Hantuchová (15. vo WTA Tour) potvrdila v pondelok kapitánovi Mojmírovi Mihalovi svoju účasť v tíme Slovenska na turnaji I. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie, ktorý sa uskutoční v dňoch 17. - 22. apríla 2006 v bulharskom Plovdive. "Je to výborná správa. Som veľmi rád, že sa Daniela bude pred odchodom do Bulharska s tímom aj pripravovať. Už v najbližších dňoch začne trénovať na antuke," cituje internetová stránka Slovenského tenisového zväzu (STZ) kapitána Mihala.

Slovensko bude na antukových dvorcoch Lokomotivu v Plovdive bojovať v konkurencii 17 tímov o jedno z dvoch postupových miest do júlového play off. "S našou najlepšou hráčkou sú šance dobré, ale rozhodne nás nečaká v Plovdive ľahký týždeň,“ pripomenul kapitán. Slovenské kvarteto pre Pohár federácie tvoria: Daniela Hantuchová, Ľubomíra Kurhajcová, Magdaléna Rybáriková a Dominika Cibulková. Hrať sa bude v troch štvorčlenných a jednej päťčlennej skupine systémom každý s každým. Víťazi skupín sa potom stretnú v boji o dve miestenky do baráže. Pri nasadzovaní do skupín bude osem tímov nasadených. Do úvahy by sa mal brať aktuálny fedcupový rebríček, v ktorom sú slovenské tenistky na 7. mieste, najvyššie spomedzi všetkých účastníkov kvalifikačného turnaja.

Slovenky, ktoré sú celkovými víťazkami najprestížnejšej súťaže ženských tenisových tímov z roku 2002, sa vlani prepadli až do regionálnej zóny Fed Cupu. Stalo sa tak po dvoch prehrách, najprv v II. svetovej skupine vo Švajčiarsku (2:3) a potom v barážovom súboji o účasť v II. svetovej skupine v Thajsku (1:4).


Základná informácia o turnaji I. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie 2006 v Plovdive (17.-23. 4.):

miesto konania: TC Lokomotiv Plovdiv (Bulh.)

odlet slovenského tímu: 15. 4. 2006

program: hrá sa každý deň od 10.00 h, žreb: 16. 4. 2006

povrch: červená antuka

lopty: Penn Pro


Súvisiace články