Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Hantuchová potiahla Slovensko do svetovej skupiny

Sportnet|17. júl 2006 o 00:00

Po vlaňajšom úspechu mužov Slovenska v Davisovom pohári si počas uplynulého víkendu aj naše tenistky v premiére vyskúšali dvorec s tvrdým povrchom v bratislavskej Sibamac aréne a po barážovom víťazstve nad Thajskom 5:0 sa vrátili do svetovej skupiny ...

FOTO SME - PAVOL MAJER

Po vlaňajšom úspechu mužov Slovenska v Davisovom pohári si počas uplynulého víkendu aj naše tenistky v premiére vyskúšali dvorec s tvrdým povrchom v bratislavskej Sibamac aréne a po barážovom víťazstve nad Thajskom 5:0 sa vrátili do svetovej skupiny Pohára federácie.

Základom tohtoročnej víťaznej cesty v aprílovom turnaji euro-africkej zóny a v baráži bola po trojročnej prestávke účasť slovenskej jednotky Daniely Hantuchovej. Vyhrala všetky svoje dvojhry, mladším hráčkam bola oporou. Pri nej v tíme výkonnostne vyrástla juniorka Magdaléna Rybáriková, stala sa z nej spoľahlivá reprezentantka. A v zápase s Thajskom bodovala aj ďalšia talentovaná hráčka Dominika Cibulková. Vo štvorhre je stále veľmi dobrá Janette Husárová. Slovensko má v prvej stovke svetového rebríčka okrem Hantuchovej aj Martinu Suchú či Jarmilu Gajdošovú, konkurencia sa rozrastá. "Verím, že časom zopakujeme v Pohári federácie úspech z roku 2002, keď sme trofej doniesli domov," vravela po víťaznom stretnutí s Thajskom Hantuchová.

Reprezentačný tím v Pohári federácie prevzal tohto roku kapitán Mojmír Mihal a od začiatku sa sústredil, aby do kolektívu získal našu jednotku. Po víťazstvách v turnaji euro-africkej zóny v Plovdive nad Luxemburskom 3:0, Holandskom 2:1, Fínskom 3:0, V. Britániou 2:1 zvládlo družstvo aj posledný krok v baráži s Thajskom. Ázijčanky bez zranenej najlepšej hráčky Tamarine Tanasugarnovej neboli nebezpečným súperom. Slovensko je tak opäť medzi 16 najlepšími tímami sveta.

"O rok nás v druhej svetovej skupine čakajú ťažšie družstvá. Je jedno, proti komu budeme hrať, len nech je to znova doma," želala si Hantuchová. Daniela si užívala zápasy v Bratislave, kde má rodinu, priateľov, známych a cítila podporu svojho publika. Doplnila, že ak jej Pohár federácie zapasuje do programu, opäť príde reprezentovať.

Tenistky Slovenska sa vrátili do svetovej elity a o dva mesiace čaká v známom prostredí v Sibamac aréne našich mužov ťažká úloha, aby sa tam udržali v barážovom stretnutí Davis Cupu s Belgickom.

Súvisiace články