Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Hantuchová nenamieta proti koučovaniu

Sportnet|Publikované 15. aug 2006 o 22:00

MONTREAL - Daniela Hantuchová patrí k hráčkam, ktoré nenamietajú proti novému pravidlu o povolenom koučingu počas tenisových zápasov. Experimentálne privolanie trénera na konzultáciu raz počas každého setu v prestávke po nepárnych gemoch skúšobne zaviedl

Slovenská tenisová jednotka Daniela Hantuchová počas nedávneho turnaja v Kalifornii. FOTO - REUTERS

i na turnajoch v kanadskom Montreale a americkom New Havene a po nich vedenie WTA Tour vyhodnotí poznatky.

"Aj tak je až smiešne, ako zjavne všetci porušujú zákaz udeľovania pokynov a inštruovania z diváckych priestorov. Totálne sa to vymklo spod kontroly, takže zavedeniu tejto novinky by sme sa nemali vyhýbať," komentovala nové pravidlo Hantuchová.

K zástankyniam patria aj Rusky Svetlana Kuznecovová a čerstvá víťazka turnaja v Los Angeles Jelena Dementievová, ktorá žartom dodala: "Osobne však nebudem mamu a zároveň moju trénerku volať na kurt. Sme spolu 24 hodín denne a počas trvania zápasu chcem mať svoj pokoj."

Serena Williamsová je zásadne proti pravidlu, ktoré umožňuje debatu medzi hráčkami a trénermi aj v pauzách medzi setmi a počas prípadného ošetrovania súperky: "Nepáči sa mi to. Tenis také niečo nepotrebuje. Som na dvorci sama, a tak by to aj malo zostať."

Nadšenie neprejavila ani Ruska Maria Šarapovová: "Nevyhovuje mi, keď dostávam rady. Spolieham sa na vlastnú intuíciu. Navyše, ak súperka privolá trénera, akoby mi tým vysielala povzbudzujúci signál, že sa dostala do ťažkostí."

Otvorený nesúhlas prejavila Kim Clijstersová: "Ani neviem, či to vôbec môžem naplno povedať, ale som úplne proti tejto novinke. Patrím k tradicionalistom, ktorí sú presvedčení, že k tenisu patrí samostatné nachádzanie riešení."

(sita)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.