Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Hantuchová - najnovšia vyzývateľka sestier Williamsových

Sportnet|Publikované 5. sep 2002 o 22:00

New York - V superlatívoch sa vyjadruje americká tlač k postupu 19-ročnej slovenskej tenistky Daniely Hantuchovej až do štvrťfinále US Open.

Američania píšu, že Hantuchová je v súčasnosti najtalentovanšou novou tenisovou tvárou z východu Európy a že už prekonala aj Rusku Annu Kunikovovú, s ktorou ju žurnalisti často porovnávajú pre jej dlhé nohy a peknú tvár. "Teší ma záujem verejnosti o moju osobu, ale som oveľa radšej, keď sa ľudia zaujímajú o moju hru. S Kurnikovovou ma porovnávajú, lebo to ľudia chcú. Mojou prioritou je však jednoznačne hra na dvorci," cituje Hantuchovú internetový server newsday.com. Jej britský tréner Nigel Sears dopĺňa: "Celý ten cirkus okolo nás je unavujúci. Daniela je atraktívna mladá dáma, ale už mnohokrát sme zopakovali, že tenis nás zaujíma najviac."

Hantuchová má podľa Američanov jednu veľkú výhodu pred svojimi súperkami. Nepohybuje sa v profesionálnom tenise ešte tak dlho, aby mala pred svojimi súperkami prehnaný rešpekt. Zápasy výborne zvláda po psychickej stránke a keď k tomu pridá aj tenisové majstrovstvo, súperky sa klaňajú jedna po druhej. Je jedna z mála, ktorá sa nebojí delového podania a úderov Sereny Williamsovej, hoci na ňu fyzicky nestačí. "V pomerne úzkej špičke súčasného ženského tenisu je práve Hantuchová najnovšou vyzývateľkou suverénnych sestier Williamsových. V tomto smere je nástupkyňou Mauresmovej a Belgičaniek Clijstersovej a Heninovej, jej poslednej veľkej obete z US Open," píše športová publicistka Johnette Howardová. Napriek obrovskému hernému progresu má jedenástka hráčka sveta Hantuchová stále veľké rezervy a na prvý úspech proti dominantným Williamsovým si zrejme ešte bude musieť počkať. "Musím sa zlepšiť, a to vo všetkom," povedala Slovenka po štvrťfinálovej rozlúčke s New Yorkom, ktorú jej vystavila práve S. Williamsová.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.