Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Hantuchová je vo štvrťfinále

Sportnet|5. jan 2006 o 00:00

AUCKLAND - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa prebojovala už do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v novozélandskom Aucklande (dotácia 145 000 dolárov), keď v osemfinále zdolala ako nasadená dvojka Američanku Jill Craybasovú hladko v dvoch setoch .

AUCKLAND - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa prebojovala už do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v novozélandskom Aucklande (dotácia 145 000 dolárov), keď v osemfinále zdolala ako nasadená dvojka Američanku Jill Craybasovú hladko v dvoch setoch 6:3 a 6:1. V boji o postup medzi elitnú štvoricu sa stretne s izraelskou kvalifikantkou Tziporou Obzilerovou, ktorá si v 2. kole poradila s piatou nasadenou Slovinkou Katarinou Srebotnikovou 6:3 a 6:4.

Hantuchová mala s Craybasovou podstatne menej práce, ako v úvodnom kole s Ukrajinkou Juliou Bejgelzimerovou, ktorú zdolala v troch setoch. Zverenka trénera Nigela Searsa sa počas celého zápasu opierala o kvalitné podanie a ťažila aj z účinných returnov. "Na kurte som sa cítila oveľa lepšie ako proti Ukrajinke. Od úvodnej loptičky som mala zápas pevne pod kontrolou a diktovala som tempo hry. Podmienky boli dosť náročné, fúkal silný vietor, no nevyviedlo ma to z miery a aj s podaním som bola veľmi spokojná," povedala Hantuchová. (tasr)

Súvisiace články