Sobota, 17. apríla, 2021Meniny má Rudolf, Rudolfa

Hantuchová je v Toronte už v semifinále štvorhry

Daniela Hantuchová (Autor: AP)
SITA|21. aug 2009 o 08:45

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová si kompenzuje singlové sklamanie na turnaji WTA Tour Rogers Cup v kanadskom Toronte.

TORONTO. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová si kompenzuje singlové sklamanie na turnaji WTA Tour Rogers Cup v kanadskom Toronte (Premier, dotácia 2 milióny USD, tvrdý povrch DecoTurf vonku) v súťaži štvorhry, v ktorej ju už len jedno víťazstvo delí od finále. V štvrtkovom súboji štvrťfinále si štvrtý nasadený slovensko-japonský pár Daniela Hantuchová - Ai Sugijamová poradil s Ruskami Alisou Klejbanovovou a Jekaterinou Makarovovou za 86 min bez väčších komplikácií 6:4, 6:3.

Skúsený tandem má už v tomto roku na konte dve spoločné finálové účasti na veľkých turnajoch v debli. V januári sa dostali do rozhodujúceho súboja o titul na Australian Open v Melbourne a v máji potom aj na podujatí WTA Tour v Ríme. Ani v jednom z týchto dvoch duelov neuspeli. Dvadsaťšesťročná popradská rodáčka Hantuchová čaká na svoj ďalší deblový titul od sezóny 2006 a primátu dosiahnutého so svojou veľkou kamarátkou "Sug" práve v Ríme. V Toronte k nemu cesta pokračuje cez semifinálový súboj s víťazkami piatkového česko-španielskeho súboja medzi nenasadenými Ivetou Benešovou a Barborou Záhlavovou-Strýcovou na jednej a šestkami pavúka Nuriou Llagosterovou-Vivesovou a Maríou José Martínezovou-Sánchezovou na druhej strane dvorca. Slovenka a Japonka už teraz majú istotu 350 bodov do deblového rebríčka a spoločného šeku na 25-tisíc dolárov.

Štvorhra - štvrťfinále:

Daniela Hantuchová, Ai Sugijamová (4-SR/Jap.) - Alisa Klejbanovová, Jekaterina Makarovová (Rus.) 6:4, 6:3 za 86 min

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články