Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Hantuchová ide v Stanforde do štvrťfinále štvorhry, Cibulková skončila

Daniela Hantuchová (Autor: TASR/AP)
SITA|25. júl 2013 o 08:06

Cibulková a Hantuchová zasiahnu v Stanforde už do diania v osemfinálovom 2. kole dvojhry.

STANFORD. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová je na turnaji v kalifornskom Stanforde stále bez prehry. Spolu s Lisou Raymondovou zdolali v 1. kole štvorhry americko-rumunskú dvojicu Mallory Burdettová, Sorana Cirsteová 2:6, 6:3, 10:8 v zápasovom tajbrejku.

Ako tretie nasadené majú už teraz istotu 120 bodov do deblového rebríčka a spoločnej prémie 5420 dolárov. Vo štvrťfinále ich čakajú Američanky Asia Muhammedová a Allie Willová.

Zápasový tajbrejk rozhodoval aj o víťazkách súboja Dominiky Cibulkovej a Rumunky Monicy Niculescovej s druhou nasadenou dvojicou Julia Görgesová, Darija Juraková. Po 91-minútovej bitke uspeli favoritky 4:6, 6:4, 10:8.

Zdolané si za deblové vystúpenie rozdelia 2830 USD a pripíšu si jeden bod do príslušného rebríčka.

Obe slovenské tenistky zasiahnu v Stanforde aj do diania v osemfinálovom 2. kole dvojhry. Hantuchová si zmeria sily s poľskou sedmičku pavúka Urszulou Radwanskou, Cibulková ako tretia nasadená mala v prvom kole voľný žreb a teraz narazí na Švajčiarku Stefanie Voegelovú.

Štvorhra - 1. kolo:

Daniela Hantuchová, Lisa Raymondová (SR/USA-3) - Mallory Burdettová, Sorana Cirsteová (USA/Rum.) 2:6, 6:3, 10:8 (zápasový tajbrejk)

Julia Görgesová, Darija Juraková (Nem./Chor.-2) - Dominika Cibulková, Monica Niculescová (SR/Rum.) 4:6, 6:4, 10:8 (zápasový tajbrejk)

Súvisiace články