Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Hantuchová: Hrala som hlúpo

(Autor: REUTERS)
Sportnet|Publikované 3. jún 2007 o 22:00

Cez víkend vypadli na grandslamovom turnaji Roland Garros v 3. kole dvojhry aj posledné zástupkyne slovenského tenisu.

PARÍŽ. Kým v súboji kvalifikantky Dominiky Cibulkovej proti svetovej trojke Ruske Kuznecovovej (2:6, 3:6) sa to čakalo, prehra nasadenej dvanástky Daniely Hantuchovej so Španielkou Medinovou Garriguesovou 6:4, 6:7 (2), 5:7 po vyše trojhodinovom boji zabolela.

Naša jednotka mala na parížskej antuke vysoké ciele. Takto neobhájila vlaňajšie osemfinále, ktoré spolu s postupom medzi 16 najlepších z roku 2002 zostáva jej maximom na Roland Garros.

Po zápase bola naša 24-ročná tenistka k svojmu vystúpeniu nezvyčajne kritická. "V dôležitých momentoch som hrala takticky hlúpo," vravela. "Nechala som Španielku hrať jej tenis, stiahla som sa dva metre za základnú čiaru. Nevnútila som jej moju nátlakovú hru. Nevyužila som ponúknuté šance."

Antuková špecialistka Anabel Medinová Garriguesová (23. vo WTA) prišla na Roland Garros sebavedomá s čerstvým turnajovým triumfom zo Štrasburgu, kde vo finále zdolala domácu favoritku Mauresmovú. V súboji s Hantuchovou pripomínala stenu, vrátila aj nemožné. A so silami vydržala až do konca.

V páľave na dvorci číslo 2 vyhrala slovenská tenistka prvý set, no ušiel jej začiatok druhého. Prehrávala 1:5. V atmosfére ktorá pripomínala futbal, kde polovica takmer dvojtisícového hľadiska skandovala Daniela a druhá Anabel, naša hráčka doťahovala náskok súperky. Odvrátila sériu setbalov Španielky, šťastným "prasiatkom" vyrovnala na 5:5. A vzápätí pri svojom podaní viedla 30:0. "Áno, toto bol zlomový moment zápasu. Súperka bola na tom psychicky zle, dotiahla som jej náskok a ujala som sa vedenia. Lenže situáciu som nevyužila," priznala Hantuchová. Dobre rozbehnutý gem stratila a hoci si vzápätí pri podaní Medinovej Garriguesovej vynútila tajbrejk, nepotvrdila v ňom aktívnu bilanciu z posledných zápasov. Španielka viedla už 6:0, celkove využila deviaty setbal.

Aj v rozhodujúcom sete musela Hantuchová doťahovať náskok súperky. Darilo sa jej to až do stavu 5:6, za stavu 4:5 dokonca odvrátila prvý mečbal. V dvanástom geme prehrávala slovenská tenistka 15:40 a Medinová Garriguesová využila svoj druhý mečbal.

Hantuchová mala doteraz s ňou zápasovú bilanciu 3:0, pred dvoma týždňami zdolala Španielku vo štvrťfinále v Ríme 7:6 (8), 7:5. "V Taliansku som hrala lepšie - trpezlivejšie, agresívnejšie," porovnávala.

V barcelonskej akadémii Sachez / Casal prišla Daniela v tejto sezóne antuke na chuť, ale dve hodiny po prehre na Roland Garros už myslela na Wimbledon. Po trojdňovom odpočinku chce začať prípravu na tráve.

Hantuchová má v tomto ročníku dobré vyhliadky na štart v osmičke najlepších na záverečnom turnaji Masters, čo na druhej strane ohrozuje jej štart v júlovom zápase Pohára federácie Slovensko - Srbsko v Košiciach. "V Paríži som o tom hovorila s kapitánom Mojmírom Mihalom. Definitívne sa rozhodnem na turnajoch pred Wimbledonom," povedala Hantuchová.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.