Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Hantuchová chce hrať aj doma

Sportnet|12. máj 2006 o 00:00

BRATISLAVA - Štyri roky nehrala Daniela Hantuchová (na snímke) tenisový Pohár federácie pred domácim publikom. Od júla 2002, keď vo štvrťfinále Svetovej skupiny zdolala na koberci bratislavskej Incheby Francúzky Dechyovú i Mauresmovú. Koniec pôstu by ...

FOTO - TASR/EPA

BRATISLAVA - Štyri roky nehrala Daniela Hantuchová (na snímke) tenisový Pohár federácie pred domácim publikom. Od júla 2002, keď vo štvrťfinále Svetovej skupiny zdolala na koberci bratislavskej Incheby Francúzky Dechyovú i Mauresmovú. Koniec pôstu by mal nastať o dva mesiace. Najlepšia slovenská tenistka už nehrajúcemu kapitánovi Mojmirovi Mihalovi prisľúbila účasť v júlovom play off súboji o postup do II. svetovej skupiny Pohára federácie proti Thajsku.

Hrať sa bude na tvrdom povrchu bratislavského Národného tenisového centra, rovnako ako septembrový daviscupový duel Slovákov s Belgičanmi. "Neznamená to, že nemáme záujem nastúpiť pod holým nebom, ale momentálne naša špička, či už Hantuchová, alebo Hrbatý, preferuje tvrdé povrchy. A postaviť taký vonku by bolo finančne náročné," informoval generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

V príprave na najbližšie tímové vrcholy tenistov sondoval aj možnosť usporiadať duely v novopostavenej košickej Steel Arene. "Na leto, keď bude hokejová prestávka, je to veľmi vhodná alternatíva. Hala však ešte nie je skolaudovaná. Košičanov čaká ešte kus práce," vysvetlil. Menším problémom bola i kocka nad stredom klziska, ktorá informuje divákov o všetkých údajoch. "Je vo výške deväť metrov a potrebovali by sme ju zdvihnúť na dvanásť. Uistili ma však, že to v prípade potreby nebude žiaden problém."

Tenisoví nadšenci sa po dvojročnej prestávke môžu tešiť i na obnovené medzinárodné majstrovstvá Slovenska (23. - 29. októbra) s dotáciou 75-tisíc dolárov. Moška dúfa, že sa z neho postupom času stane turnaj WTA Tour. "Najnižšia možná dotácia takého turnaja je 140-tisíc dolárov, no našich 75-tisíc je hneď pod úrovňou WTA Tour, pretože 110-tisícové turnaje už zrušili. Medzi nimi už iná finančná hranica nie je možná. Urobíme všetko pre to, aby sme o rok či dva úroveň WTA Tour dosiahli, lebo nám rastú hráčky do prvej svetovej stovky," doplnil Moška. (rh)

Súvisiace články