Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Hantuchová: Budem hrať proti Austrálii

(Autor: SITA AP)
Sportnet|Publikované 16. jan 2009 o 22:35

Veľa reakcií i rozruchu spôsobil včerajší žreb Australian Open v Melbourne. V Aréne Roda Lavera žreboval ženy James Blake (USA) a mužov Amelie Mauresmová (Fr.). Nemali však šťastnú ruku pre domácich, ktorí už teraz vidia všetko čierne.

MELBOURNE. Austrálske jednotky vyfasovali nasadených favoritov a už sa tu píše, že od stredy 21. januára budú o titul bojovať len zahraniční tenisti. Dvojnásobný grandslamový majster, daviscupový víťaz, bývalá svetová jednotka a posledných osem sezón nasadzovaný Lleyton Hewitt sa šmykol po rebríčku dolu na 74. miesto, tŕpol pri žrebe a napokon prevrátil očami, keď prečítali: Fernando González. Čílsky finalista 2007 má byť údajne hneď konečnou pre Adelaidčana, ktorý prehráva 2:3 na vzájomné zápasy.

Papierový scenár hrozí silným 3. kolom: Safin - Federer, Roddick - Kohlschreiber (vlani 6:8 v 5. sete s esami 42:32!), či Štěpánek - Verdasco (repríza Brisbane). Náš Dominik Hrbatý musí vyhrať ešte dnes v kvalifikácii nad Chiudinellim, aby sa stal súčasťou veľkého pavúka a uzavrel tucet štartov v Melbourne: „V Perthe to vyzeralo s Open všelijako, teraz mi chýba len krôčik. Bude ťažký, lebo Švajčiar hrá nepríjemne, tlačí sa po tvrdom podaní a v prvých kolách podal dobré výkony. Moja forma stúpa, pomaly si zvykám na vietor a hru vonku, rád by som vyhral."

Obe naše nasadené tenistky Dominika Cibulková i Daniela Hantuchová (na snímke TASR) včera zarezávali, cibrili údery s trénermi, a aj keď poriadne fúkalo, aspoň sa prispôsobovali podmienkam. Zatiaľ je v Melbourne príjemne, 20-24 stupňov, ale na pondelok hlásia 35. „Len čo som prehrala v Sydney 1. kolo, prileteli sme s trénerom Vladom Pláteníkom do Melbournu a denne trénujem, cvičím, teším sa na turnaj, veď budem prvý raz nasadená a ešte som tu nevyhrala zápas. K žrebu niet čo dodať, lebo neviem, proti komu nastúpim. Pôjdeme si popozerať finálové kolo kvalifikácie a vezmeme to od zápasu k zápasu," vraví Cibulková.

Hantuchová po tréningu s novým koučom Albertom Portasom (35-ročný Barcelončan, ešte predvlani prehral s Hrbatým v Monaku), o súperke v 1. kole poznamenala: „S domácou Dellacquovou som sa ešte nestretla, ale asi budem hrať proti celej Austrálii. Navyše, vlani jej tu publikum pomohlo, došla až do 4. kola. Ja síce obhajujem semifinále, ale necítim tlak. Skôr sa teším, že pripomínajú môj úspech. Sotva som do Melbournu doletela, už som vdýchla tú krásnu atmosféru. Austráliu mám rada. S Albertom sme sa tvrdo pripravovali, takže verím, že to zúročím."

Súvisiace články