Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Hantuchová bude spávať v olympijskej dedine, do Atén šiesti tréneri

TASR|17. júl 2004 o 17:51

Bratislava 17. júla (TASR) - Slovenská ženská tenisová jednotka Daniela Hantuchová bude počas OH 2004 v Aténach napriek rôznym kuloárnym "šumom" napokon ...

Bratislava 17. júla (TASR) - Slovenská ženská tenisová jednotka Daniela Hantuchová bude počas OH 2004 v Aténach napriek rôznym kuloárnym "šumom" napokon bývať spolu s ostatnými športovcami v olympijskej dedine. Okrem rekordného počtu siedmich hráčov pocestuje so slovenskou výpravou do Grécka šesť tenisových trénerov - štyria z nich v rámci športovej zložky a dvaja ako súčasť realizačného tímu.

Podľa predsedu Slovenského olympijského výboru Františka Chmelára sa Hantuchová po rozhovoroch s viacerými slovenskými športovcami, či bývalými olympionikmi rozhodla uprednostniť bývanie v olympijskej dedine pred hotelovou izbou. "Daniela sa o tejto záležitosti napríklad rozprávala s olympijským víťazom vo dvojhre zo Soulu 1988 Milošom Mečiřom i inými športovcami a napokon sa rozhodla, že počas hier bude bývať v olympijskej dedine. Myslím, že je to dobrý krok, veď olympiáda má vždy svoju osobitú atmosféru a v dedine sa zídu najlepší športovci z celého sveta," povedal Chmelár.

V úlohe vedúceho trénera mužskej tenisovej výpravy pôjde do Atén nehrajúci kapitán slovenského daviscupového tímu Miloš Mečíř, ktorý bude mať počas olympijského turnaja v hre troch zverencov - Dominika Hrbatého, Karola Becka i Karola Kučeru. Ako druhý kouč pocestuje do gréckej metropoly Hrbatého osobný tréner Mojmír Mihál. V úlohe hlavného trénera žien sa predstaví kapitán fedcupového tímu Tomáš Malik a kvarteto dopĺňa Hantuchovej anglický kouč Nigel Sears. Súčasťou realizačného tímu ešte budú Ľubomír Kurhajec - manažér a osobný tréner Ľubomíry Kurhajcovej a Raul Ranzinger - osobný kouč deblovej špecialistky Janette Husárovej. Ako zástupca športového zväzu poletí do Atén aj prezident STZ Tibor Macko.

"Návrh na zloženie trénerov i realizačného tímu predložili výkonnému výboru SOV predstavitelia STZ a my sme ho akceptovali. Pre niekoho je možno prekvapujúce, že v realizačnom tíme figuruje aj Raul Ranzinger. Uznávaný odborník pôjde do Atén na želanie Jannete Husárovej, v tomto prípade sme zohľadnili fakt, že pár Hantuchová, Husárová patrí vo štvorhre ku kandidátom na medailové umiestnenie," povedal šéf Štábu SOV pre OH 2004 Vladimír Miller.

Súvisiace články