Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Hantuchová: Atény sú piaty Grand Slam

Sportnet|14. aug 2004 o 00:00

Japonský kameraman spoza plota znalecky poznamenal, že slovenská kráska (myslel na Hantuchovú, pozn. red.) nabrala plnšie tvary, dokonca ukazoval na bruško. Na kurte číslo 10 absolvovali včera v olympijskom tenisovom areáli sýty poldruhahodinový tréning .

Japonský kameraman spoza plota znalecky poznamenal, že slovenská kráska (myslel na Hantuchovú, pozn. red.) nabrala plnšie tvary, dokonca ukazoval na bruško. Na kurte číslo 10 absolvovali včera v olympijskom tenisovom areáli sýty poldruhahodinový tréning slovenské reprezentantky DANIELA HANTUCHOVÁ (21 r.) s Martinou Suchou. Aktívne im asistoval Danielin osobný kouč Angličan Nigel Sears a tréner slovenskej fedcupovej reprezentácie Tomáš Malik. Najvyššie postavená slovenská tenistka vo svetovom rebríčku WTA Tour v dvojhre (34.) sa v prepotenom modrom tričku v dobrej nálade ochotne pristavila na rozhovor.

Ako chutí atmosféra vašej prvej olympiády?

Super, som strašne rada, že môžem hrať na olympijských hrách. Je to výnimočná česť pre každého športovca.


Uvažovali ste o hotelovom ubytovaní, nakoniec spávate v olympijskej dedine spolu s ostatnými športovcami. Vyspali ste sa?

Ale áno, aj keď je to úplne iný svet, na aký som zvyknutá z turnajov. Je tu dosť ruchu, deje sa množstvo rôznych vecí, čo však treba ignorovať. Snažím sa sústrediť iba na svoj šport. Je zážitok vidieť toľko športovcov pokope. A vzrušujúce stretnúť tváre, ktoré získali napríklad olympijské medaily. Mám k nim veľký rešpekt.


Tešili ste sa na otvárací ceremoniál? Pri vstupe na plochu vám určili v našej výprave čestné miesto hneď za vlajkonosičom Martikánom.

Nevedela som sa dočkať, očakávala som jeden z najkrajších zážitkov v živote. Viem, že pár hodín treba čakať pri nástupe, ale určite to neľutujem. Veľká atmosféra za to stojí.


Zapojíte sa do výmeny odznakov?

Už som nejaké dostala, je to zábava. Expert na odznaky je Domino Hrbatý.


Akú hodnotu má pre vás olympijský turnaj?

Ako piaty Grand Slam. Hrať na olympiáde je naozaj neuveriteľný pocit. Pamätám si, že ako päťročná som silno prežívala triumf Miloša Mečířa v Soule 1988. Jeho zlatá medaila ma vlastne nasmerovala k tenisu.


Mečíř je v Aténach v úlohe mužského trénera, poradíte sa s ním ako na zlato?

Zatiaľ nebol čas, ale rada.


Ako sa vám páči tenisový areál v hlavnom olympijskom komplexe?

Celkom pekný, najmä centrálny kurt. Možno by sa zišlo viac stromov. Dobré je, že je k nemu blízko z olympijskej dediny. Teplo mám rada. Kurt ma trochu prekvapil vysokým odskokom. Je rýchly, no to mi vlastne vyhovuje.


V prvom kole vás v nedeľu čaká Luxemburčanka Claudia Schaulová. Ako ju poznáte?

Má celkom dobrý servis, keď má svoj deň, vie byť nepríjemná. Nevyspytateľný typ. Ak však zahrám, čo mám natrénované, mala by som prejsť.


V štvorhre so Janette Husárovou vám určil žreb švajčiarsku dvojicu Myriam Casanová - Patty Schnyderová, s ktorou ste sa trápili pred dvoma rokmi vo Fedcupe. Trúfate si podobne?

Prečo nie. S Janette sme trénovali v Bratislave pred odchodom na hry. Ak budeme hrať na čo sme zvyknuté - Janettina dobrá ruka a ja agresívne zo siete - malo by to vyjsť. Dúfam, že sa vyvarujeme toho čo v spomínanom fedcupovom súboji. Vtedy sme sa za jasného stavu predčasne usmievali a nakoniec sme zubami-nechtami zachraňovali víťazstvo. Teraz sa určite nebudeme smiať predčasne.


Súvisiace články