Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Hantuchová aj v Dauhe hneď v 2. kole, Cibulková so Šafářovou

SITA|Publikované 16. feb 2008 o 20:53

DAUHA 16. februára (SITA) - Na treťom turnaji v rade po parížskom a antverpskom má slovenská tenistka Daniela Hantuchová v 1. kole voľný žreb vďaka svojmu rebríčkovému postaveniu. Osmička počítačového ...

DAUHA 16. februára (SITA) - Na treťom turnaji v rade po parížskom a antverpskom má slovenská tenistka Daniela Hantuchová v 1. kole voľný žreb vďaka svojmu rebríčkovému postaveniu. Osmička počítačového poradia si ako siedma nasadená na budúcotýždňovom podujatí WTA Tour Qatar Total Open v katarskej Dauhe (Tier I, dotácia 2,5 milióna USD, tvrdý povrch Rebound Ace vonku) počká v 1/16-finále na úspešnejšiu zo súboja Rusky Very Zvonarevovej (26. v renkingu) a jej pôvodnej krajanky Anastasie Rodionovovej (85.), ktorá nedávno rovnako ako Slovenka Jarmila Gajdošová začala reprezentovať Austráliu. Držiteľka troch turnajových titulov Hantuchová má proti An. Rodionovovej pozitívnu bilanciu vzájomných duelov 1:0, ale s predpokladateľnejšou najbližšou protivníčkou Zvonarevovou prehráva 0:2.

Dominike Cibulkovej (45.) sobotňajší žreb v Hoteli Four Seasons v Dauhe doprial pri jej lokálnej ouvertúre za súperku takisto nenasadenú Češku Luciu Šafářovú (40.), ktorá 2. - 3. februára chýbala v brnianskom fedcupovom stretnutí ČR - SR pre pretrvávajúce natiahnutie pravého sedacieho svalu. Úspešnejšia z postfederálneho derby bude v 2. kole čeliť postupujúcej z dvojice Patty Schnyderová (9-Švajč./13.) - Tamira Paszeková (Rak./41.).

Semifinalistka Australian Open 2008 Hantuchová, ktorú v ostatných týždňoch popri vleklých problémoch s pravou pätou sužovali aj dlaň "hracej" pravej ruky a najmä prechladnutie, má na ďalšie stretnutia v areáli Khalifa International Tenis Complex žrebom a rebríčkom postupne od osemfinále čisto teoreticky naprojektované v dolnej polovici "pavúka" súperenia s Ruskou Dinarou Safinovou, ďalšou členkou "zbornej" Svetlanou Kuznecovovou a Srbkou Jelenou Jankovičovou. Najvyššie nasadenou pri absencii svetovej jednotky a obhajkyne primátu, Belgičanky Justine Heninovej, je Srbka Ana Ivanovičová, ktorá by sa v potenciálnom semifinále mohla pokúsiť o revanš Ruske Marii Šarapovovej za nedávny rozhodujúci súboj z grandslamových Australian Open.

Klientka barcelonskej Akadémie Casal / Sánchez Hantuchová štartuje v dejisku najbližších troch ročníkov "výberových" MS WTA Tour po štvrtý raz, a to v rade. Pri miestnom debute i vlani sa prebojovala až do semifinále. Pred dvanástimi mesiacmi podľahla Kuznecovovej 4:6, 2:6, keď podujatie ešte malo len štatút Tier II.

Medzi aktérkami chýba z hornej desiatky rebríčka okrem spomenutej Heninovej už len Američanka Serena Williamsová. Popri už spomenutých (Ivanovičová, Kuznecovová, Jankovičová, Šarapovová, Hantuchová) sú teda prítomné aj Ruska Anna Čakvetadzeová, Američanka Venus Williamsová a Francúzka Marion Bartoliová. Šampiónka si odnesie 430 renkingových bodov a šek na 414 000 USD. Žreb štvorhry sa uskutoční v nedeľu.


Súvisiace články