Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Hantuchová a Hrbatý v Miami v 1. kole s voľným žrebom

SITA|21. mar 2006 o 10:30

MIAMI 21. marca (SITA) - Dvaja slovenskí tenisti - Daniela Hantuchová a Dominik Hrbatý, figurujú v pavúkoch hlavných súťaží dvojhry na turnajoch ATP Masters Series a WTA Tour v Miami na Floride (celková ...

MIAMI 21. marca (SITA) - Dvaja slovenskí tenisti - Daniela Hantuchová a Dominik Hrbatý, figurujú v pavúkoch hlavných súťaží dvojhry na turnajoch ATP Masters Series a WTA Tour v Miami na Floride (celková dotácia 6,9 mil. USD), ktoré sa začínajú už v stredu 22. marca a potrvajú do nedele 2. apríla. Na mamuťom podujatí NASDAQ-100 Open, ktorému obsadením a dotáciou patrí miesto hneď za grandslamovými turnajmi, je Daniela Hantuchová v ženskej dvojhre nasadenou trinástkou a Dominik Hrbatý v mužskom singli nasadenou sedemnástkou. Znamená to, že obaja majú podľa systému turnaja (96 mužov a žien v hlavnej súťaži dvojhry) v 1. kole voľný žreb. V 2. kole čaká na Hantuchovú víťazka súboja Poľky Marty Domachowskej s úspešnou kvalifikantkou, Hrbatý môže naraziť na semifinalistu z predchádzajúceho turnaja v Indian Wells Thajčana Paradorna Srichaphana. Ten však tiež musí v úvode prejsť cez jedného z kvalifikantov. Slovenskú účasť v hlavnej súťaži v Miami môžu ešte zvýrazniť Martina Suchá a Michal Mertiňák, ktorí aktuálne postúpili do 2. kola kvalifikácie.

V Miami je ešte o niečo lepšie obsadenie ako na predchádzajúcom turnaji s rovnakým formátom v kalifornskom Indian Wells. Z aktuálne najlepšej rebríčkovej desiatky mužov nechýba ani jeden. Medzi ženami v hlavnom súťažnom poli nefiguruje z Top Ten iba svetová päťka Američanka Lindsay Davenportová a šestka Francúzka Mary Pierceová. V porovnaní s Indian Wells sa však predstavia svetová jednotka Francúzka Amélie Mauresmová aj dvojka Belgičanka Kim Clijstersová, ktorá zároveň obhajuje titul z minulého roka. V mužskej kategórii bude v Crandon Parku v role obhajcu Švajčiar Roger Federer, ktorý vo skvelom finále zdolal Španiela Rafaela Nadala 3:2 na sety.

Turnaj na Floride, známy roky pod hlavičkou Key Biscayne, sa hrá od roku 1985. V roku 1987 ho vyhral aj Slovák Miloslav Mečíř. Rekordérom v počte titulov je Američan Andre Agassi, ktorý sa s pohárom nad hlavou tešil dovedna šesťkrát. Aktuálna nasadená desiatka triumfovala na Floride už v roku 1990. Medzi ženami má najviac titulov na konte Agassiho manželka Steffi Grafová, ktorá vyhrala na Floride päťkrát.

Dotácia mužskej a ženskej časti turnaja je na rozdiel od minulosti už rovnaká - 3,45 mil. USD. Víťazi dvojhry zinkasujú po 533 350 USD.


Žreb Slovákov na turnaji Nasdaq-100 Open v Miami (celková dotácia 6,9 mil. USD):

ŽENY / 1. kolo:

Daniela Hantuchová (13-SR) - voľný žreb

2. kolo:

Daniela Hantuchová (13-SR) - víťazka zápasu Marta Domachowská (Poľ.) - kvalifikantka


MUŽI / 1. kolo:

Dominik Hrbatý (17-SR) - voľný žreb

2. kolo:

Dominik Hrbatý (17-SR) - víťaz zápasu Paradorn Srichaphan (Thaj.) - kvalifikant


Finálové zápasy z roku 2005:

muži - dvojhra: Roger Federer (1-Švajč.) - Rafael Nadal (29-Šp.) 2:6, 6:7 (4), 7:6 (5), 6:3, 6:1

muži - štvorhra: Jonas Björkman, Max Mirnyj (3-Švéd./Biel.) - Wayne Black, Kevin Ullyett (2-Zimb.) 6:1, 6:2

ženy - dvojhra: Kim Clijstersová (Belg.) - Maria Šarapovová (2-Rus.) 6:3, 7:5

ženy - štvorhra: Svetlana Kuznecovová, Alicia Moliková (3-Rus./Austr.) - Lisa Raymondová, Rennae Stubbsová (5-USA/Austr.) 7:5, 6:7 (5), 6:2


Súvisiace články