Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Hanko: "Nedá sa to porovnať, Košice u nás a teraz..."

Sportnet|Publikované 25. nov 2002 o 23:00

Michalovce - Trenčania už momentálne, až do 2. decembra, dokedy majú voľno, oddychujú. Náladu im zdihol i sobotňajší výsledok z Michaloviec, kde

zdolalo konkurenta zo spodných priečok ligovej tabuľky, 1. FC Košice. O víťazstve 3:2 rozhodol gól postavou malého, ale o to čipernejšieho záložníka Laugaricia, Róberta Hanka (na obr.). "Najprv tam bola zle odkopnutá lopta Lazúra, ten ju kopol rovno na Martina Fabuša. Martin loptu prikryl, ja som si zatiaľ nabehol do voľného priestoru, kde mi loptu Martin nahral. Strieľal som na bránu a podarilo sa mi dať gól," hovorí Róbert Hanko, ktorého výsledný efekt strely trochu prekvapil. "Mieril som k prednej žrdi, do vinkľa určite nie. Bolo to mierené ku tyčke, podarilo sa mi však trafiť hornú časť brány,"

dodáva na margo záveru akcie spoluhráčov z Trenčína, ktorí spolu legionárčili i v nemeckom Karslruhe SC, autor víťazného zásahu.

Podľa Róberta Hanka bolo sťahovanie troch bodov na Považie úplne zaslúžené. "Zaslúžili sme si vyhrať. Úplne jednozačne, počas celého zápasu smer boli lepším mužstvom. Aj napriek tomu, že sme stále doťahovali, keďže sme dvakrát prehrávali, boli sme aktívnejší. A prejavili sme väčšiu vôľu po víťazstve."

Kvôli výroku disciplinárky museli hrať Košičania domáci zápas mimo Košíc, Trenčanov vraj pritom východnejší azimut vôbec nevyviedol z koncentrácie. "Mne osobne to bolo úplne jedno. Bral som to tak ako to je. Rozhodlo sa, že sa nebude hrať v Košiciach, ale inde, teda v Michalovciach. Prijal som to a vôbec som nad tým nejako neuvažoval."

Cieľom Trenčanov zápase v Michalovciach bolo bodovať, ďalšie dva "poskytnuté" body sú istým nadplánom. "Vedeli sme, že Košičania ťahajú šnúru prehratých zápasov a že nie sú v psychickej pohode. Naopak, že tam vládne psychická nepohoda. Vlastne, ocitli sa v nám dobre známej situácii, my sme presne toto isté prežívali v úvode súťaže. Aj preto sme išli do Michaloviec s cieľom bodovať. Boli by sme spokojní i s bodom, ale samozrejme, tri body tešia ešte viac."

Momentálne sa karty v lige rozdávajú ináč a ukázal to i zápas v Michalovciach, v ktorom uspel tím z Považia.

V prvej časti jesene zvíťazili Košičania v Trenčíne 2:1, po suverénnom výkone, keď musel každý uznať, že Trenčania boli na ihrisku neraz v pozícii štatistov. "Tak bol to naozaj veľký rozdiel. Veľmi veľký. Vtedy boli Košičania na koni, tá psychická pohoda im nechýbala. Predčili nás vo všetkom, po hernej stránke, my sme naopak boli v kŕči. Teraz to bolo všetko naopoak."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.