Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Haniska mieri vyššie, Humenné sa zachránilo

Víťaz III. ligy sa s regiónom rozlúčil. Futbalisti Spišskej Novej Vsi si zahrajú v druhej najvyššej súťaži, teda už pod hlavičkou SFZ. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 22. jún 2015 o 00:00

Pozrite sa, ako by to malo vyzerať v našom regióne v sezóne 2015/2016.

Podľa aktuálneho stavu po uzatvorení prihlášok sa v najvyššej regionálnej futbalovej súťaži nepredstaví Haniska, ale budú v nej hrať Moldava, Trebišov i Krásna a aj Humenné, ktoré napokon získalo definitívu záchrany v súťaži.

KOŠICE. Víťazom III. ligy sa stala Spišská Nová Ves, ktorá si tak zahrá v druhej lige.

Do nej mieri aj Haniska, ktorá obsadila medzi výkvetom regiónu striebornú priečku. Uzávierka prihlášok do druhej ligy je však až dnes do polnoci.

Keďže MFK (alebo po novom už FC VSS) Košice nepostavil svoje B mužstvo do tretej ligy, udržalo sa v nej Humenné, ktoré v uplynulom ročníku skončilo na 14. mieste a muselo si chvíľu počkať na definitívu záchrany.

Do IV. ligy tak vypadávajú iba 15. Vysoké Tatry a 16. Michalovce B, ktoré sa však do nej neprihlásili.
Nováčikmi v III. lige budú štvrtoligoví víťazi zo sk. Sever Pušovce a zo sk. Juh FK Krásna.

Tá si síce postup vybojovala ešte pod hlavičkou FK Šaca, ale v nadchádzajúcej sezóne už bude reprezentovať inú košickú mestskú časť.

Nové mužstvá v treťoligovej spoločnosti budú aj Moldava nad Bodvou a Trebišov, ktorí vypadli z druhej ligy.

Radosť z toho, že Humenčania ostávajú v elitnej regionálnej súťaži, mali aj v Kendiciach, ktoré sa tým pádom udržali v IV. lige Sever.

Zachránili si kožu

Aj v piatych ligách si niekoľko tímov uchovalo na poslednú chvíľu svoju kožu v súťaži, hlavne preto, že nie všetci víťazi okresných šampionátov využili právo postúpiť na regionálnu úroveň.

V piatej lige Šarišskej sa tak zo záchrany okrem Dlhej Lúky tešili aj v Šibe, vo Vihorlasko-duklianskej v Sačurove a v Košicko-gemerskej v Čečejovciach i Turni nad Bodvou.

Vo Vihorlatsko-duklianskej skupine je však špecifická situácia, keďže je známych len 13 účastníkov. Poslednú, štrnástu miestenku získa víťaz baráže medzi Jasenovom a Zámutovom B, ktorá sa odohrá zajtra v Nižnom Hrušove.

Ponúkame vám teda prehľad účastníkov jednotlivých súťaží Východoslovenského futbalového zväzu po uzávierke prihlášok, teda tak, ako by to už malo reálne vyzerať v budúcej sezóne.

Pravda, toto zloženie však stále nemožno brať ako definitívne, keďže skúsenosti z minulosti hovoria aj o tom, že niektoré kluby si svoju účasť v súťaži zvykli rozmyslieť aj po termíne.

Aktív VsFZ totiž bude až 3. júla.

Ako by to malo vyzerať v regióne v sezóne 2015/2016

III. LIGA: Snina, Lipany, Pušovce (postup zo IV. ligy), Bard. N. Ves, Vranov n/T, Krásna (postup zo IV. ligy), Stropkov, Trebišov (zostup z II. ligy), Giraltovce, V. Opátske, Prešov B, V. Revištia, Plavnica, Sabinov, Humenné, Moldava n/B (zostup z II. ligy).

IV. LIGA, Juh: Krompachy, V. Kapušany, Sobrance, Mária Huta, Michaľany, Kalša, V. Folkmar, Sp. Vlachy, Rožňava, Rudňany, Strážske, Čaňa, Medzev, Borša, Geča, V. Horeš.

IV. LIGA, Sever: Medzilaborce, Zámutov, Svit, Fintice, Šar. Michaľany, Radvaň n/Lab., Štrba, Kendice, Kračúnovce, V. Tatry, Pakostov, Svidník, D. Klčovo, Raslavice.

V. LIGA, Podtatranská: Harichovce, Hrabušice, Smižany, Sp. Belá, Hranovnica, Poprad B, Nálepkovo, Levoča, Sp. Bystré, Helcmanovce, Sp. Podhradie, Prakovce, Teplička, Kravany.

V. LIGA, Šarišská: Demjata, Koprivnica, M. Šariš, Ražňany, Uzovce, Gaboltov, Dlhá Lúka, Záhradné, St. Ľubovňa, Chmiňany, V. Šariš, Gerlachov, Čirč, Šiba.

V. LIGA, Vihorlatsko-Duklianska: Soľ, N. Hrušov, Ptičie, Hencovce, Bystré, Kamenica n/Cir., Sačurov, Sedliská, Kochanovce, Čierne n/Topľou A, Hanušovce n/Topľou, Humenné, Stakčín.

V. LIGA, Zemplínska: Palín A, Parchovany, Úpor, Cejkov, Čierna n/T, Trakany, Vinné, Petrovce n/Lab. A, Nacina Ves, Čičarovce, Lastomír, Krišovská Liesková, Močarany, Kr. Chlmec.

V. LIGA, Košicko-gemerská: Krh. Podhradie, Kokšov-Bakša, Ťahanovce, Dobšiná, Gem. Poloma, Perín, Gem. Hôrka, Čečejovce, Koš. N. Ves, Sokoľany, M. Ida, Ďurkov, Poproč, Turňa n/Bodvou.

Súvisiace články