Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Hanesová: Rozhodli tri straty po sebe

Sportnet|Publikované 22. jan 2009 o 23:00

Trénerka Cassovie Košice Michaela Hanesová očakávala, že zápas z Rožňavou bude z tých ťažších. Aj tak však chcela zvíťaziť, no nakoniec jej

zverenkyniam chýbalo osem bodov.

ROŽŇAVA. V zápase chvíľami plnom emócií, hlavne na strane Cassovie, pútala pozornosť najmä trénerka hostí Michaela Hanesová.

Dal sa očakávať náročný zápas. S čím ste prišli do Rožňavy?

"My sme verili, že to bude veľmi ťažké a Rožňava baží po prvom víťazstve. Urobia všetko pre to a majú tu ďalší hnací motor, ktorý sedí oproti lavičke. My sme nedokázali ich tlaku vzdorovať do takej miery, ako sme potrebovali. Myslím si, že rozhodcovia dopustili jednostranné fauly."

Aké boli zámery a taktika?

"Zvíťaziť a uhrať dobrý výsledok. Aj keď sme vedeli, že to bude ťažké. V prvom rade sa nepoddať a urobiť pre to maximum, čo sme, zdá sa, neurobili a boli tam aj vedľajšie okolnosti."

V čom vás predčili domáce hráčky, respektíve, čo vaše zverenkyne neurobili?

"Málo sme odstavovali hlavne podkošové hráčky a viazla komunikácia v obrane medzi výmenou pivotiek, tam bol najväčší problém. Porazili nás rýchlymi protiútokmi. A hlavne podkošové hráčky Rožňavy v dôležitých momentoch dali koše, ktoré ich postavil na nohy."

V závere dotiahli na päť bodov. Čo rozhodlo o prehre?

"Tri straty po sebe. Za 32 sekúnd sme trikrát odkopli vlastnú loptu. Takto sa dá ťažko zvíťaziť. Chýba nám líder, ktorý má rozum na ihrisku a skúsenosti, aby upokojil ostatné hráčky. U nás keď začne blbnúť jedna, tak pokračujú všetky."

Mali ste päť vyfaulovaných hráčok, prvá už v polčase.

"Čo mám na to povedať. Dohrávali sme so štyrmi hráčkami, čo sa mi už dávno nestalo."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.