Handzušovi budú musieť so Stanley Cupom pomáhať

Michal Handzuš (Autor: TASR)
TASR|7. aug 2013 o 15:52

Ak mi niekto pohár preddvihne, môžem ho držať aj nad hlavou, hovorí Michal Handzuš, ktorý má za sebou dve operácie.

BANSKÁ BYSTRICA. Stanley Cup doputuje vo štvrtok do Banskej Bystrice, jeho podielovému majiteľovi Michalovi Handzušovi narobila starosti. Užiť si pohár znamená pre slovenského hokejistu zažiť aj druhú stranu mince.

"Viem to, upozorňovali ma, budem nevyspatý, unavený, s tým sa treba zmieriť. Prvoradý bude úsmev všetkých, ktorí si budú chcieť pohár pohladiť."

Treba šťastie a správny klub

Michal Handzuš pevne veril aj na začiatku sezóny, že bude lepšie, pretože sa nad ním nahromadilo dosť veľa negatívneho tlaku, vrátane odpisujúcich rečí.

"Je to život, nikdy to nejde úplne bez problémov, nevyhnutnosťou je vyrovnať sa s negatívnym tlakom. Až potom môžete byť úspešný, len treba tvrdšie zamakať."

Sen o Stanley Cupe sa u Michala Handzuša dosť zahmlieval. "Som rád, že to takto odpadlo, no aj keby som pohár nevyhral, nemôžem sa sťažovať. Za odohratých vyše 900 zápasov v NHL by som bol vďačný aj bez trofeje. Teraz je to o čerešničke na torte, aj keď som si myslel, že mi to nie je dané. Treba mať veľkú dávku šťastia, ocitnúť sa v pravej chvíli v tom správnom klube a veriť vo vlastné sily."

S pohárom bude potrebovať pomoc

Michal Hadzuš si po oslavách z triumfu dvoma operáciami reparoval ruku i nohu. "Ak mi niekto pohár preddvihne, môžem ho držať aj nad hlavou a v tejto polohe ho už dokážem zafixovať. Už som o tomto akte premýšľal, pomôže najlepší kamarát, len treba podrobnosti dotiahnuť so strážcami."

Stanley Cup neustále pôsobí na Michala Handzuša ako na magnet: "V jeho prítomnosti sa neovládnem, ani som nezrátal, koľkokrát som ho už zdvihol nad hlavu. Vždy, keď som bol pri ňom, tak som sa s ním nadrapoval, počas tých dvoch chicagských týždňov osláv som s ním veľa navzpieral."

"Ešte mám dosť miest na tele, ktoré mi neoperovali. Teraz sa rehabilitácia podľa plánu odvíja, s kolenom môžem robiť čoraz viac, ruka sa rozhýbava. Keď ju sfunkčním na 75 percent, začnem pomaly posilňovať a týždeň pred kempom by som mal už ísť na ľad."

Veľa toho nenaspí

Oslavy s pohárom by si žiadali špeciálny tréning a Michal Handzuš presne odhaduje, čo na neho čaká. "Program je nabitý, aj ma upozorňovali tí, čo pohár už krstili, ako veľmi sa unavili. Veľa sa toho v obkolesení množstva ľudí nenaspí, treba sa s tým zmieriť. Oslavy s pohárom nie sú o mne, ale o ľuďoch, ktorí ma dostali tam, kde som. Za seba môžem sľúbiť jedno, urobím všetko preto, aby som uspokojil všetkých, na námestí, na dvoch súkromných párty pre kamarátov a rodinu, na zimáku, v nemocnici."

Nechýbalo veľa a Michal Handzuš mohol hrať v KHL. "Na začiatku sezóny som mal rôzne myšlienky, aj ruské kluby sa ozývali, no ja som si povedal, že som spokojný s tým, čo mám. Zmena príde veľmi rýchlo, znenazdajky, len treba dúfať, byť trpezlivý. Mám 36 rokov, viem, kde som, kam ma život zaradil. Aj ponuky na dvojnásobné peniaze v NHL boli, no ja som v tom štádiu, keď hľadám skôr zábavu. Chicago bola z tohto pohľadu dobrá voľba."

Súvisiace články