Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Handzušov gól Philadelphii na úspech nestačil

TASR|9. máj 2004 o 10:04

New York 9. mája (TASR) - Hokejisti Tampy Bay Lightning vyhrali v prvom zápase finálovej série Východnej konferencie play off NHL nad Philadelphiou Flyers ...

New York 9. mája (TASR) - Hokejisti Tampy Bay Lightning vyhrali v prvom zápase finálovej série Východnej konferencie play off NHL nad Philadelphiou Flyers 3:1, keď jediný gól hostí dal slovenský center Michal Handzuš.

Hráči Tampy Bay vykorčuľovali na ľad po osemdňovej prestávke a celú prvú tretiu im trvalo dostať sa do zápasového tempa. Letci však šance v úvodnej časti hry nevyužili a v 23. minúte za to pykali, keď Dave Andreychuk otvoril skóre. Vyrovnať mohol Sami Kapanen, no rozhodca jeho gól neuznal pre priestupok Keitha Primeaua, ktorý stratil pred bránkou rovnováhu, spadol na brankára Nikolaja Chabibulina a bránil mu tak v hre. O necelých päť minút však bolo 1:1, keď Michal Handzuš prekonal Chabibulina jedinou strelou v zápase po prihrávke Danny Markova. V 34. minúte však strhol vedenie na stranu bleskov Brad Richards a v záverečnej tretine pečatil skóre na 3:1 Chris Dingman. "Na začiatku sme boli nervózni," povedal Richards. "Keď sme sa však rozohrali, chlapci sa upokojili a zlepšila sa aj naša hra." Lightning tak dosiahli v desiatom tohtoročnom zápase play off deviate víťazstvo, pričom inkasovali iba desaťkrát. "Vypracovali sme si dosť príležitostí," povedal kouč Flyers Ken Hitchcock. "Tampa však má impozantnú obranu, veď v play off blesky inkasovali menej ako gól na zápas." Hitchcock nasadil Radovana Somíka i Branka Radivojeviča do hry na necelých osem minút, no slovenské duo sa do štatistík duelu nezapísalo.

Východná konferencia - finále:

TAMPA BAY - PHILADELPHIA 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 23. Andreychuk (Modin, Stillman), 34. Richards (Modin, Stillman), 48. Dingman (Roy, Perrin) - 27. HANDZUŠ (Markov, Malachov). Vylúčenia: 4:3 na 2 min. Presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 17:20, brankári: Chabibulin - Esche, 21.425 divákov. Stav série: 1:0.