Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Handzuš zostane letcom i ďalšie tri roky

Sportnet|9. aug 2004 o 00:00

"Keby sa o novom kontrakte dohadoval s klubom v inom období než v čase rokovania o novej kolektívnej zmluve v NHL, asi by to nebolo také zložité," myslí si útočník tímu Philadelphia Flyers Michal Handzuš. Už-už mu hrozila arbitráž, pomaly myslel na cestu

Michal Handzuš zvykne v lete relaxovať aj pri golfe, pred týždňom bol na Táľoch vo víťaznom tíme turnaja Golf Cup. ŠTARTFOTO - JÁN SÚKUP

do Toronta, ale v piatok v noci sa jej predsa len vyhol. S mužstvom letcov získal až trojročný kontrakt na 8,4 milióna dolárov, v každej sezóne zarobí 2,8 milióna. Zmluvu podpísal pred polnocou, do Ameriky ju zaslal faxom. "Je to výsledok kompromisu z oboch strán. Ja som spokojný a počul som, že sa tak vyslovili aj predstavitelia klubu," poznamenal 27-ročný center, ktorý mal doteraz príjem 1,533 mil. dolárov.

Z našich reprezentantov sa minulý týždeň vyhli arbitráži aj Ladislav Nagy, Richard Zedník, Ronald Petrovický.

Michal Handzuš bol v minulom ročníku po Mariánovi Hossovi (Ottawa) a Pavlovi

Demitrovi (St. Louis) tretím najproduktívnejším slovenským hokejistom v základnej časti NHL. V drese Philadelphie odohral všetkých 82 zápasov, za 20 gólov a 38 asistencií si pripísal 58 bodov. Darilo sa mu aj v play off, po sezóne ho v ankete Zlatý puk vyhlásili za nášho najlepšieho útočníka.

"Počul som, že na arbitrážnom súde padajú od zástupcov klubu na hráčov aj všelijaké nelichotivé vyjadrenia. Bol som na to pripravený, ak by som pred neho musel predstúpiť. Jednako som rád, že sme sa dohodli predtým a v príprave na novú sezónu nemusím stratiť tri dni," vravel jeden z najlepšie brániacich útočníkov v NHL.

V Philadelphii sa tak Banskobystričan znova stretne s Brankom Radivojevičom, obaja sú aj v nominácii Slovenska na Svetový pohár. Branko sa v prípade výluky v NHL sľúbil v budúcej sezóne českému Vsetínu, kým Michal ešte nepozná konkrétny klub. "Jednou z možností je extraligový Zvolen, no uvažujem aj o mužstvách v zahraničí," vravel Handzuš.

Súvisiace články