Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Handzuš, Višňovský a Gáborík majú problémy so zraneniami

SITA|22. jan 2004 o 13:10

PHILADELPHIA/LOS ANGELES/MINNEAPOLIS 22. januára (SITA) - Traja slovenskí hokejisti Michal Handzuš z Philadelphie, Ľubomír Višňovský z Los Angeles a Marián Gáborík z Minnesoty utrpeli v utorok a stredu v zápasoch NHL menšie zranenia a pravdepodobne budú c

hýbať svojim tímom v nasledujúcich stretnutiach.

Stredný útočník Philadelphie Michal Handzuš si v utorňajšom stretnutí proti Montrealu (1:4) narazil rebrá a jeho štart v štvrtkovom stretnutí na ľade New York Rangers je otázny. Odchovanec banskobystrického hokeja chýbal na stredajšom tréningu Flyers.

Rovnako v utorok prišiel k svojmu zraneniu obranca Los Angeles Kings Ľubomír Višňovský. Toho v zápase proti Calgary (4:1) v prvej tretine tvrdo narazil na mantinel Josh Green, ktorý si za svoj faul odpykal päťminútový trest. Višňovský je aktuálne deviatym hokejistom Kings na listine zranených hráčov. Tréner Andy Murray nemôže počítať do konca sezóny s trojicou opôr Jasonom Allisonom, Adamom Deadmarshom a Žigmundom Pálffym. V utorok sa navyše podrobil operácii oboch kolien Martin Straka a pauzovať bude pravdepodobne až do apríla.

Tretím zraneným slovenským hokejistom je hviezda Minnesoty Marián Gáborík, ktorý v stredu nedohral zápas proti Chicagu (4:2), keď chýbal v záverečnej desaťminútovke. Odchovanec trenčianskej Dukly si natiahol šľachu v ľavom boku. “Jeho štart v ďalšom zápase je veľmi otázny,“ povedal tréner Wild Jacques Lemaire. Minnesota cestuje v piatok na tri zápasy na západné pobrežie (Anaheim, San Jose, Los Angeles), Gáborík zatiaľ určite vynechá štvrtkový tréning svojho tímu.


mg;kj;pp;bg

Súvisiace články