Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Handzuš strelil gól, Chicago zdolalo LA a vedie v sérii 2:0

Bryan Bickell strieľa tretí gól Chicaga. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|3. jún 2013 o 04:43

Blackhawks vyhrali druhý zápas finále Západnej konferencie proti Los Angeles 4:2.

Hokejisti Chicaga v nedeľu pokračovali tam, kde v sobotu skončili. Vôbec im nezobral energiu fakt, že druhý zápas konferenčného finále proti Los Angeles hrali hneď na druhý deň.

Obhajcov Stanleyho pohára ihneď pritlačili hrou, ktorou zaujali už v základnej časti. Zverenci trénera Joela Quennevilleho výborne korčuľovali a na rozdiel od prvého stretnutia boli aj efektívni v zakončení, keď už po tridsiatich minútach vyhrávali 4:0. Na druhý gól Brenta Seabrooka prihrával Marián Hossa a štvrtý dal peknou strelou švihom Michal Handzuš.

Gól nášho centra vyhnal z bránky najlepšieho gólmana tohtoročného play off Jonathana Quicka, ktorý dostal štyri góly zo sedemnástich striel.

Kings sa podarilo znížiť na 1:4 až na konci druhej tretiny. V poslednej dvadsaťminútovke sa snažili hostia vytvoriť tlak, Blackhawks ich ale pozornou obranou do neho nepustili. LA hralo tri presilovky, v druhej z nich odohral skvelú pasáž Handzuš, ktorý najprv zblokoval strelu súpera a následne sa dostal aj do brejku, v ktorom ho na hranici pravidiel atakovala obrana Kings.

Hosťujúci tím využil až tretiu početnú výhodu, keď sa minútu pred koncom presadil Toffoli.

Marián Hossa odkorčuľoval vyše 19 minút a k asistencii pridal jednu strelu, Michal Handzuš stihol za štrnásť minút, okrem gólu, trikrát vystreliť a vyhrať 55% buly.

Chicago - Los Angeles 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

stav série: 2:0

góly: 2. Shaw (Stalberg, Saad), 20. Seabrook (HOSSA, Toews), 28. Bickell (Sharp, Saad), 30. HANDZUŠ (Sharp, Kane) - 39. Carter (Toffoli, Vojnov), 59. Toffoli (Penner, Vojnov)