Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Handzuš: Nemáme iné ciele ako Stanleyho pohár

Michal Handzuš zaznamenal v novom tíme zatiaľ päť bodov. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|Publikované 25. nov 2011 o 17:00

Slovenského centra si cenia v San Jose hlavne pre výbornú hru v oslabení a na vhadzovaniach.

DENVER. Michal Handzuš hovorí už dlhšie, ako veľmi by sa chcel priblížiť k Stanleyho poháru. Zatiaľ si v kariére len raz zahral v drese Philadelphie finále konferencie. Aj z toho dôvodu podpísal cez leto dvojročnú zmluvu so San Jose.

Sharks boli v posledných dvoch sezónach vo finále Západnej konferencie a radi by konečne spravili posledný krok k vysnívanému finále.

Výborný tím

„Toto je organizácia, ktorá nemá iné ciele ako vyhrať Stanleyho pohár, preto som s nimi podpísal zmluvu. Mužstvo je výborné. Zo začiatku sme sa zohrávali, ale už sme začali vyhrávať.“

V novej sezóne sa San Jose opäť od začiatku drží medzi najlepšími tímami. Stredajšou výhrou nad Chicagom potvrdili výbornú formu a v tabuľke Západnej konferencie sa posunuli na druhé miesto.

Handzuš je lídrom tretieho útoku. V devätnástich zápasoch získal päť bodov. Kalifornský klub ho však angažoval najmä pre jeho výbornú hru v oslabení a úspešnosti na vhadzovaní.

„Mám mladých chlapcov v lajne, ešte sa zohrávame.“

Banskobystrický rodák si cení hlavne útočnú hru Sharks, ktorá je jednou z najlepších v lige.

„Našou prednosťou je, že máme výborných hráčov do ofenzívy, ktorí vedia dať gól a udržať puk. Sme skôr ofenzívnejší tím, ale máme aj výbornú dvojicu brankárov, čo by sa mohlo prejaviť najmä v play off,“ dodal Handzuš.

((video))

Nad trénerstvom zatiaľ nerozmýšľa

Prirodzenú autoritu slovenského útočníka a vystupovanie si všimli za roky v NHL aj zámorskí novinári a tréneri. Píšu, že tridsaťštyriročný center by mohol byť po konci kariéry výborným trénerom či manažérom.

„Veľmi nad tým momentálne nerozmýšľam, stále hrám hokej. Ale musím priznať, že mi to hovorilo už viacero ľudí. Myslím si však, že je to úplne niečo iné. Trénovanie je veľmi ťažké a ešte by som sa na to ani necítil,“ skromne zakončil Handzuš.

Súvisiace články