Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Handzuš: Najkrajší hokej hrá Ottawa

Sportnet|27. jan 2004 o 00:00

Spoluhráči z tímu Philadelphia Flyers sa MICHALOVI HANDZUŠOVI (26 r.) smejú len v jedinom prípade. Keď v deň zápasu, ktorý sa začína o jednej popoludní, „raňajkoobeduje" špagety s kečupom. Nejde im do hlavy prečo, keď už pohŕda všakovakými pastami, ...

Spoluhráči z tímu Philadelphia Flyers sa MICHALOVI HANDZUŠOVI (26 r.) smejú len v jedinom prípade. Keď v deň zápasu, ktorý sa začína o jednej popoludní, „raňajkoobeduje" špagety s kečupom. Nejde im do hlavy prečo, keď už pohŕda všakovakými pastami, si nenastrúha do taniera aspoň syr. Majstra sveta z Göteborgu 2001 však nevyvedú z miery oveľa vážnejšie veci. Inak by ťažko patril medzi najlepšie brániacich stredných útočníkov v NHL. Banskobystrickému rodákovi, ktorému v tejto sezóne na rozdiel od minulých spod prilby trčia dlhé vlasy, ani svet plný tvrdých bodyčekov neohrozuje jemné až plaché vnútro.

Ešte v ňom nenašla miesto osudová žena? Obľúbené palacinky si pečiete stále sám?

„Stále, no nemyslím na to, nechávam život plynúť. Palacinky si občas urobím. Raz som dokonca pozval na ne Somíkovcov, susedov z nášho domu. Prežili to. Oveľa častejšie však oceňujem kuchárske umenie Radovej manželky Lucie. Somíkovci sa tešia, koncom apríla čakajú dieťa."

Hrávate v útočnej lajne spolu s Radom?

„V posledných zápasoch nás rozdelili. Ja som bol medzi LeClairom a Recchim. Nebolo to však v tom, že by tréner nebol s Radovými výkonmi spokojný. Naopak, vyjadril sa, že mu chce dať viac času na ľade."

Aký je tréner Ken Hitchcock?

„Detailista, ktorý bazíruje na prepracovanom defenzívnom systéme. Je tvrdý, ale vždy slušný, mimo hokeja sympatický spoločník. Nemáme s ním žiadny problém."

Generálny manažér Boby Clarke bol ako hráč nehasnúcou sopkou. Príde narobiť krik on?

„Má presne opačné prejavy, ako keď hrával. Je tichý, v pohode, nestará sa veľmi do skladby mužstva, venuje sa organizačným veciam."

Philadelphia vždy strašila súperov svojím agresívnym fyzickým štýlom. Zmenilo sa niečo?

„Nie, hráme typickým zámorským systémom. Nahadzovanie na mantinel a tvrdá hra v osobných súbojoch. Takýto hokej bolí, ale prináša nám dobré výsledky. Keď sa však pozriem na Ottawu, závidím chlapcom. Tí hrajú najkrajší hokej v celej NHL. Európsky kombinujú, puky si servírujú až do prázdnej bránky."

Kto je hráčskym šéfom Flyers?

„Keith Primeau, ale v tíme je viac veteránov so silným slovom."

Ako vníma vaša kabína hroziaci lock out, nezačatie budúcej sezóny?

„Počuť aj katastrofické scenáre o dvojročnom prerušení. Je dosť ťažké predpovedať, bude nutný kompromis z oboch strán. Niektorí majitelia klubov vyšli s predstavou platového stropu 31 miliónov dolárov na mužstvo. Podľa súčasných zmlúv napríklad v Rangers by táto suma stačila na zaplatenie troch hráčov."

Banská Bystrica ani v budúcej sezóne nebude v extralige. Kde by ste chceli prečkať lock out, nezlákajú vás bohaté ruské kluby?

„Rusko určite nie. Najradšej by som si zahral na Slovensku. Keby som sa tam nezmestil, tak možno niekde v západnej Európe."

Voľné chvíle rád trávite s knihou. Zasa ste ponorený do nejakej spleti tajných spravodajských služieb?

„Nie, práve som dočítal niečo ľahšie, životopis cyklistu Lanca Armstronga. Pre každého športovca má zrejme posilňujúci účinok. Človeku pripomenie, čo sú v živote malichernosti a čo je dôležité."

Čítate beletriu aj v angličtine?

„Zvyknem začať. Text mi nerobí problém, len mi čítanie trvá dlhšie. Potom si uvedomím, že v slovenčine čítam rýchlo, dôjde mi trpezlivosť a siahnem do zásoby, čo mi priniesli mama so sestrou pod stromček."

Kino vás drží?

„Chodím vždy, keď sa dá a rád. So Somíkovcami alebo aj sám. Môžem rôzne žánre."

Na budúci týždeň bude počas zápasu hviezd v Minnesote prestávka v NHL. V minulosti ste zvykli vzácne dni voľna stráviť v horách. Zjazdové lyžovanie je pre hokejových profesionálov prísne zakázané v zmluve, no asi sotva ste sa prevážali lanovkou aj dolu kopcom.

„( smiech ). To by už malo byť premlčané. Viem, že nejaká partia sa chystá do Aspenu, ale z Philadelphie je to ďaleko. Najskôr si so Somíkovcami urobíme výlet do New Yorku."

Súvisiace články