Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Handzuš je vyrovnaný s odchodom z Chicaga, chváli spoluhráčov

Handzuš (v strede) (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 17. jún 2014 o 08:27

Nebudem sa vyhovárať, ale vlaňajšia letná príprava nebola ideálna, tvrdí Michal Handzuš.

CHICAGO. Hokejový útočník Michal Handzuš si bude po 1. júli hľadať nového zamestnávateľa, v klube NHL Chicago Blackhawks nebude pokračovať. Už po vyradení Blackhawks v konferenčnom finále s Los Angeles Banskobystričan tušil, že jeho dni v Chicagu sa končia. Tušenie sa teraz stalo skutočnosťou, po vypršaní terajšej zmluvy sa stane voľným hráčom. Napriek rozchodu s Blackhawks chce Handzuš ešte hrať aj v ďalšej sezóne.

"Budem hrať. Viem, v akej som situácii. Nie som už mladík, preto uvidím, čo sa bude diať. Je jasné, že posledná sezóna nebola pre mňa taká, ako som chcel. Počas leta budem tvrdo pracovať, aby sa moje telo dostalo do lepšej formy a uvidíme, čo sa stane v ďalšom ročníku," povedal podľa Chicago Sun Times Handzuš, ktorý sa pred rokom v lete zotavoval počas osláv Stanleyho pohára zo zranení kolien a zápästia.

Zaostal v produktivite

Pre Chicago bol aj počas uplynulého roka prínosom, nielen v šatni, ale aj na ľade, kde chodil často na oslabenia. Na druhej strane zaostal za očakávaniami v produktivite, keď celkovo aj s play-off strelil šesť gólov a pridal trinásť asistencií.

"Nebudem sa vyhovárať, ale vlaňajšia letná príprava nebola ideálna. Absolvoval som dve operácie a skoro celé leto som nemohol nič robiť. To sa prejavilo aj na mojej výkonnosti. V priebehu roka som tvrdo pracoval, aby som sa dostal nahor. Nehral som dobre," priznal Handzuš.

Získal pohár

V Chicagu strávil vyše roka, do klubu prišiel v závere vlaňajšieho prestupového obdobia zo San Jose. Počas pôsobenia v Blackhawks sa tešil zo zisku Stanleyho pohára.

"Najkrajším momentom bolo, keď sme získali pohár. Je to špeciálne a bude to mať zvláštne miesto v mojom srdci. Bola to najlepšia skupina spoluhráčov, akú som počas kariéry zažil. Prežil som s nimi veľa zábavy vlani i tento rok," doplnil pre Chicago Sun Times Handzuš.

Slovenský center hral v NHL v šiestich kluboch, celkovo má na konte 1009 zápasov základnej časti a 483 bodov (185+298).

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.