Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Handzuš hviezdou v Toronte

Sportnet|19. jan 2004 o 00:00

NEW YORK - Michal Handzuš sa stal prvou hviezdou sobotňajšieho stretnutia kanadsko-americkej NHL Toronto - Philadelphia, keď k triumfu Flyers prispel dvoma gólmi. Bolo to druhé víťazstvo Philadelphie nad Maple Leafs v priebehu dvoch dní - v piatok zvíťazi

Útočník New Jersey Devils Patrik Eliáš (26) strelil víťazný gól do bránky Olafa Kölziga z Washingtonu Capitals. Na ľade leží i obranca Capitals Brendan Witt. New Jersey - Washington 2:1 po predĺžení. FOTO - ČTK/AP

la na domácom ľade 4:1.

„Táto séria bola pre nás veľkolepá. Nedarilo sa nám, preto sme sa potrebovali vrátiť späť do správneho tempa," povedal Michal Handzuš, ktorý v piatok odohral jubilejný 400. duel v NHL a dosiahol jednu prihrávku.

Proti Torontu sa Philadelphii darí, s týmto súperom vyhrala posledných päť zápasov v základnej časti. Víťazstvom sa navyše dotiahla na javorové listy na čele Východnej konferencie so ziskom 59 bodov. Druhý shutout sezóny vychytal gólman Flyers Robert Esche.

Roenick zlomil ruku spoluhráčovi

Za úspech však zaplatili hostia zranením obrancu Erica Desjardinsa. V prvej tretine sa Jeremy Roenick snažil atakovať pri mantineli Matsa Sundina. Namiesto mohutného Švéda však trafil Desjardinsa a zlomil mu pravú ruku.

Domáci útočník Tie Domi si v tomto zápase odsedel 14 trestných minút a v historickej tabuľke v tomto ukazovateli sa dostal s 3310 minútami na štvrté miesto. Historickým lídrom je Dave Williams. Za svoj dravý štýl hry získal prezývku Tiger. V NHL zaznamenal až 3966 trestných minút.

Hokejisti Montrealu a NY Rangers nastúpili na vzájomné stretnutie v kópiách historických dresov. Canadiens mali dresy zo sezóny 1945/1946, Rangers vykorčuľovali na ľad v dresoch z ročníka 1976/1977. Zápas sa skončil remízou a hostia z New Yorku bodovali v piatom zápase v rade. Jednu asistenciu si pripísal Richard Zedník.

Ottawa vyhrala

Po siedmich zápasoch bez prehry nestačili hokejisti Bostonu na Ottawu. „Je veľmi dôležité vybojovať si už teraz dobrú pozíciu. Rozdiely v tabuľke sú malé, preto sa stále treba snažiť. Chcete mať výhodnú pozíciu už pred marcom," povedal Zdeno Chára. S dvoma gólmi a dvoma asistenciami skončil zápas Martin Havlát. Marián Hossa si do štatistík pripísal jednu asistenciu.

Aj napriek 51 strelám, ktorými ohrozili gólmana Floridy Roberta Luonga, prehrali hokejisti Tampa Bay 1:2. Týmto počtom striel prekonali klubový rekord (47). Jediný gól Lightning strelil Martin St. Louis. Asistenciu si pripísal Martin Cibák. Oba góly Floridy dosiahol Olli Jokinen, ktorý sa v predchádzajúcich 15 zápasoch presadil len raz.

Minnesota stabilne remizuje

Minnesota neprehrala ani v 24. predĺžení v rade. V tejto sezóne odohrali Wild už 14 predĺžení, no ani v jednom sa o víťazovi nerozhodlo. Rekord NHL v tomto ukazovateli drží Detroit, v sezóne 1997/1998 odohrali 15 zápasov, v ktorých sa predlžovalo, no nakoniec skončili remízou.

Brankár Nashvillu Tomáš Vokoun dosiahol v zápase s Edmontonom svoje dvadsiate víťazstvo v tejto sezóne. Slovenský hokejista Vladimír Országh si po bitke so Scottom Fergusonom odsedel päťminútový trest.

Yzerman dosiahol 1700. bod

V piatok Henrik Zetterberg zabezpečil 104 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času Detroitu aspoň bod za remízu s Phoenixom (3:3). Vďaka asistencii na gól Krisa Drapera v úvode druhej tretiny sa kapitán Detroitu Steve Yzerman stal siedmym hráčom v histórii, ktorý dokázal nazbierať 1700 bodov (672+1028). Tridsaťosemročný center hrá za Red Wings už 21. sezónu, v základnej časti nastúpil na 1418 duelov, a na šiesteho najproduktívnejšieho hráča v histórii súťaže Maria Lemieuxa stráca iba bod. (sita, tasr)