Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Hana Jendrichovská sa vrátila do zápasového rytmu, ale musí ešte dobiehať zameškané

Sportnet|Publikované 17. nov 2003 o 23:00

Košice - Iba prednedávnom sa vrátila na extraligové palubovky skúsená basketbalistka Delty I.C.P. Košice Hana Jendrichovská. V lete ju totiž trápili

problémy s chrbticou, a tak nasledovala dlhá tréningová pauza. Zdá sa, že boľavé miesto sa umúdrilo, a tak dlhoročná opora klubu už znovu zarezáva naplno. V sobotňajšom dueli proti Istrobanke (104:47) nastrieľala 13 bodov.

"Ja som sa po zranení vrátila vlastne takým zvláštnym spôsobom. Hrať som totiž začala skôr ako poriadne trénovať, pretože na to pri pohárových povinnostiach spojených s cestovaním nebolo veľmi času. Zatiaľ to teda ešte nie je ono, na fyzičke pracujem, ale musím znovu nabrať aj väčšiu istotu," povedala nám H. Jendrichovská, ktorá zo spomínaných dôvodov vynechala aj štvrtkový duel Európskeho pohára FIBA v Šibeniku. "Nemám ešte toľko natrénované a v pohári hráme proti ťažkým súperom. Navyše, cesta do Šibeniku bola veľmi dlhá, tak som radšej ostala doma a popracovala na kondícii. Myslím, že mi to prospelo viac ako byť dva dni na cestách a mala ešte väčšie roblémy. Takéto dlhé cestovanie v autobuse totiž môjmu chrbtu nerobí príliš dobre." Je pochopiteľné, že po takej dlhej tréningovej pauze, zvlášť počas letnej prípravy, musí hráčka dobiehať zameškané pri naberaní kondície. To sa však po istom čase doženie, dôležitejšie je, či plnú záťaž vydrží chrbát, ktorý Jendrichovskej robí starosti už dlhšie. "Vyzerá to celkom dobre, stále som pod dohľadom lekárov a dosť sa to zlepšilo. Samozrejme, už pred časom som vravela, že úplne stopercentný chrbát už nikdy mať nebudem, ale momentálne sa s tým basketbal hrať dá."

V sobotňajšom dueli podľa očakávania Istrobanka na Deltu ani zďaleka nestačila. Takéto extraligové duely s hladkým priebehom momentálne vyhovujú aj H. Jendrichovskej, lebo sú pre ňu ideálne na rozohranie sa po dlhšom výpadku. "Iste, naozaj je to tak," prikývla bývalá reprezentantka.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.