Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

Hamé možno kúpi 1. FC Synot

SITA|20. máj 2004 o 11:58

UHERSKÉ HRADIŠTĚ 20. mája (SITA) - Futbalový klub 1. FC Synot, ktorý je v Čechách zapletený do škandálu s podplácaním rozhodcov, možno kúpi spoločnosť Hamé Babice. Jedna z najväčších českých potravinárskych ...

UHERSKÉ HRADIŠTĚ 20. mája (SITA) - Futbalový klub 1. FC Synot, ktorý je v Čechách zapletený do škandálu s podplácaním rozhodcov, možno kúpi spoločnosť Hamé Babice. Jedna z najväčších českých potravinárskych firiem už dva roky podporuje hokejový Zlín, ktorý tento rok získal premiérový titul, a podľa denníka MF Dnes chce upriamiť svoju pozornosť na futbalovú scénu. Majiteľ Hamé Leoš Novotný sa v pondelok stretol so šéfom holdingu Synot Ivom Valentom a hovorili o prípadnom predaji akcií. "Špekulatívna správa to nie je. Zišli sme sa práve pre futbal. Zatiaľ je predčasné hovoriť o záveroch," povedal pre MF Dnes Leoš Novotný.

Valenta na utorňajšom zhromaždení ligových klubov potvrdil odchod spoločnosti z futbalu. Priaznivcom slováckeho klubu pritom uistil, že klub má už dnes k dispozícii takú finančnú rezervu, z ktorej by mohol existovať aj bez podpory Synotu. "Prihlášku do nového ročníka je vedenie klubu pripravené podať aj v prípade, že sa v blízkom čase nepodarí klub predať," oznámil hovorca 1. FC Synot Miroslav Labuda.

Súvisiace články