Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Halou ličartovský futbalový rok neskončil, dnes ešte v Družstevnej s košickými tigrami

Sportnet|Publikované 9. dec 2002 o 23:00

Ličartovce Spoločnosť prvoligových mužstiev si vyskúšali druholigoví futbalisti Steel Transu Ličartovce. Pravdou je, že po nej poškuľujú, no zatiaľ

si v nej zahrali len počas halového turnaja v Žiline. Ličartovčania sa síce do záverečných bojov neprebojovali, no veľa k tomu nechýbalo. Avšak úspechom je výhra nad bratislavským Slovanom, či remízy s Púchovom a Ružomberkom. V základnej skupine Steel Trans prehral iba s Interom Bratislava.

"Pre našich hráčov to bola skúsenosť navyše," vraví manažér Ličartoviec Jaroslav Galko. "Otestovali sa, hoc len v hale. Myslím, že ako náhradník za Dubnicu, sme hanbu rozhodne neurobili. Ak sme pred cestou na Považie spomínali zranenia našich hráčov a na výpomoc si vypožičali Hricova z Prešova, tak musím predchádzajúce informácie doplniť. V deň odchodu si brankár Jakubech (na fotografii) zlomil palec na ruke. Hrivňák zase ochorel a tak obaja ostali doma. Z dvadsaťčlenného kádra nám chýbali teda deviati hráči. A to je už citeľné oslabenie." J. Galko to spomenul hlavne v súvislosti s prvým turnajovým zápasom s Interom. V bráne stál Vojtaško a pred ním ešte nerozohraní spoluhráči. V ďalších chytal nestarnúci Hurtuk a ten v Žiline akoby prežíval svoju druhú brankársku mladosť. "Z podobných turnajov skúsenosti naši hráči nemajú. Napriek tomu, v skupine sme skončili pred Slovanom i Púchovom, takže vôbec neľutujeme rozhodnutie hrať v takejto spoločnosti," dodal J. Galko.

Žilinským turnajom futbalový rok Ličartovčanov nekončí. Ten uzavrú zajtrajším stretnutím na ihrisku v Družstevnej (11. h) s prvoligovým 1. F Košice a následným večerným spoločenským posedením s vedením klubu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.