Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Halinárová: Do kopca dobre, z neho pomaly

Sportnet|Publikované 16. dec 2005 o 00:00

V úvodnej disciplíne tretieho kola Svetového pohára v Osrblí sa darilo nemeckým biatlonistom, ktorí mali troch reprezentantov medzi štyrmi najlepšími. Víťazný Sven Fischer dobehol s veľkým náskokom, veľkú vedu však z toho nerobil. ,,V Osrblí chýba päť ..

V úvodnej disciplíne tretieho kola Svetového pohára v Osrblí sa darilo nemeckým biatlonistom, ktorí mali troch reprezentantov medzi štyrmi najlepšími. Víťazný Sven Fischer dobehol s veľkým náskokom, veľkú vedu však z toho nerobil. ,,V Osrblí chýba päť favorizovaných biatlonistov a keby tu boli, bol by som spokojný aj so šiestym miestom. Nechcem však špekulovať, výkon ma potešil," povedal.

V nemeckom družstve prebieha boj o nomináciu na ZOH, kde môže každá krajina postaviť v jednej disciplíne maximálne štyroch reprezentantov. ,,Nominácia na olympiádu sa priostruje vo všetkých tímoch, nielen v našom. Boj je tvrdý a cítiť, že nikto nemá miesto isté," dodal Fischer.

V slovenskom družstve vládne odlišná nálada, nakoľko kandidátov na olympijský dres je menej a dnes sa dá povedať, že Marek Matiaško a Pavol Hurajt sa v Turíne predstavia. Včerajšie preteky viac vyšli Matiaškovi, keď v behu bol rýchlejší o 50 sekúnd. ,,Po trápeniach, ktoré som v Osrblí prežíval so streľbou, môžem byť s dvoma nepresnými zásahmi spokojný. Aj keď som sa na poslednej stojke vytrápil pri prvej rane, mal som z toho nervy. Beh je celkom fajn a pred šprintom si môžem viac veriť." Marek stratil bežecky na víťazného Fischera 2:40 min., čo sa zdá byť veľký rozdiel. ,,Ešte to nie sú tri minúty (smiech). Nemci vynechali prvé kolo Svetového pohára, robili viac v pohode na prvom snehu, my sme naháňali olympijské kritériá a boli sme pod tlakom. Z tohto pohľadu 2:40 nie je veľa."

Pavol Hurajt dobehol do cieľa vyčerpanejší, a aj keď si pred podujatím v Osrblí prial mrazivé počasie, na ktoré má lyže, predsa si zanadával. ,,Behám na najlepších, aké mám, ale sú štyri roky staré a na svetovú špičku nestačia. Stále máme problémy so servisom, vidím to hlavne na zjazdoch, keď ma ostatní predbiehajú. Pritom strelecky som sa chytil."

Podobné problémy so servisom pociťovala po pretekoch aj Martina Halinárová. ,,Mať lepšie lyže, bolo by to fantastické. Aspoň som si zabehala. Do kopca som súperky predbiehala, v zjazdoch na mňa kričali, aby som im uhla z trate. Jeden deň hádam bude všetko fungovať, ako má. Stále nám chýba kvalitný servisman."

Najlepšou Slovenkou bola najmladšia Petra Slezáková, hlavne zásluhou dobrej streľby. ,,Chýbal poriadny tréning, lebo po dvojmesačnej chorobe trénujem vlastne len osem týždňov. Som spokojná, aj keď mám stále čo vylepšovať v streľbe aj behu."

Súvisiace články