Halák vychytal výhru proti Chicagu a stal sa prvou hviezdou

Marián Hossa a Michal Handzuš zbierali v stretnutí divíznych rivalov mínusky.

• Jaroslav Halák inkasoval proti Chicagu dva góly pri 92,9-percentnej úspešnosti zásahov
  • Marián Hossa ani Michal Handzuš nebodovali, prvý z nich si pripísal jeden mínusový bod, druhý dva
  • Víťazny gól St. Louis padol 21,1 sekundy pred koncom tretej tretiny
  • V bránke Montrealu dostal v súboji proti Calgary prednosť Carey Price pred Petrom Budajom

ST. LOUIS. Brankár St. Louis Jaroslav Halák zaznamenal v treťom zápase novej sezóny NHL tretie víťazstvo.

V nočnom stretnutí proti Chicagu, ktoré Blues vyhrali 3:2, pochytal 26 z 28 striel, mal 92,9-percentnú úspešnosť zásahov a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu.

Halák je vo výbornej forme

Halák proti Hawks inkasoval dvakrát v oslabení - prekonali ho Jonathan Toews a Patrick Kane - ale tím viacerými zákrokmi podržal.

Rozhodujúci gól strelil po rýchlom brejku Alexander Steen 21,1 sekundy pred koncom tretej tretiny.

„Nespomínam si, kedy Halák chytal (za Blues) tak dobre, ani v sezóne, keď získal Jennings Trophy,“ napísal na Twitteri novinár St. Louis Post-Dispatch.

William M. Jennings Trophy dostávajú brankári s najnižším počtom inkasovaných gólov a Halák ju spoločne s kolegom Brianom Elliottom získali v sezóne 2011/12.

Menej sa darilo Slovákom v drese Chicaga. Marián Hossa ani Michal Handzuš nebodovali a navyše boli na ľade pri góloch súpera.

Po Hossovej zlej rozohrávke v strednom pásme padol prvý gól St. Louis. Handzuš mal dve mínusky, ale ani v jednom prípade za gól nemohol a puk bol v sieti vždy skôr, ako sa stihol zapojiť do bránenia.

Hossa počas 15 a pol minúty na ľade ohrozil Haláka trikrát, Handzuš odkorčuľoval takmer 15 minút a vyslal jednu strelu.

„Čakali sme, že to bude veľký zápas, proti Chicagu je takým každý. Dnes hral náš tím skvele a navyše celých 60 minút,“ povedal po zápase Halák.

St. Louis v troch zápasoch novej sezóny ešte neprehralo, Chicago stratilo body po druhý raz.

Budaj zostal na striedačke

Do bránky Montrealu sa nedostal Peter Budaj, ktorý v zápase s Calgary (2:3) kryl chrbát Careymu Pricovi.

Hviezdami kanadského súboja boli domáci brankár Joey MacDonald (35 zákrokov) a 18-ročný Sean Monahan (1+1), šestka posledného draftu.

St. Louis - Chicago 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 16. Tarasenko (Berglund), 29. Backes (Pietrangelo, Oshie), 60. Steen (Pietrangelo, Bouwmeester) - 18. Kane (Sharp, Toews), 30. Toews (Kane, Sharp).

Calgary - Montreal 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 10. Monahan (Stempniak), 19. S. Bärtschi (Monahan), 37. Glencross (Wideman, Hudler) - 38. Subban (Pacioretty, A. Markov), 51. Eller (Galchenyuk, Subban)

Los Angeles - Ottawa 4:3 po predĺžení (3:0, 0:1, 0:2 - 1:0)

Góly: 7. D. Brown, 13. J. Carter (M. Richards), 18. D. Brown (J. Carter, Kopitar), 61. J. Carter (M. Richards, Kopitar) - 27. Pageau (Condra, Corvo), 46. B. Ryan (Karlsson, C. Phillips), 56. M. Michálek (Corvo, B. Ryan)