Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Halák stráca v St. Louis pozíciu jednotky

Jaroslav Halák (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|23. okt 2011 o 13:50

Posledné dva víťazné zápasy Blues stál v ich bránke Kanaďan Brian Elliot. Slovenský brankár sedel len na lavičke náhradníkov.

Posledné dva víťazné zápasy Blues stál v ich bránke Kanaďan Brian Elliot. Slovenský brankár sedel len na lavičke náhradníkov.

BRATISLAVA. Jaroslav Halák začína v St. Louis pociťovať to, na čo bol "zvyknutý" v Montreale. Rozdiel je ale v tom, že v Canadiens nechytával pravidelne pre striedanie brankárov trénerom a v Blues sedí na lavičke pre slabú výkonnosť.

Pred rokom sa zdalo, že Halákova pozícia jednotky je v americkom klube neotrasiteľná, Slovák dostával od trénera Davisa Payna príležitosť, aj keď nebol v najlepšej forme.

Ako prvý brankár začal aj novú sezónu, napriek tomu, že prípravné stretnutia mu vôbec nevyšli. V piatich zápasoch však sklamal a St. Louis vyhralo len raz. Halák má v sezóne katastrofické štatistiky, keď má úspešnosť zákrokov len 83.5 % a celkovo z 97 striel dostal až šestnásť gólov.

Elliot hrdinom posledných dvoch zápasov

Negatívom pre Haláka je aj to, že v bránke Blues sa chytil Brian Elliott. Kanaďan bol v posledných dvoch zápasoch hrdinom tímu, keď mu vychytal výhru nad Carolinou a nečakane aj triumf na ľade Philadelphie.

V oboch stretnutiach zneškodnil 61 zo 65 striel. Náš brankár chytal naposledy proti Los Angeles a z osemnástich striel dostal štyri góly a tréner ho striedal. Po zápase prešiel okolo zámorských novinárov s frázou: „Prepáčte, ale nechcem odpovedať na hokejové otázky.“

Pre Elliotta hovoria aj štatistiky, keď má v štyroch zápasoch priemer 2.06 gólov na zápas s 93.5 % úspešnosťou zákrokov. Okrem toho všetky tri duely, v ktorých chytal od začiatku, Blues vyhrali.

„Brian odviedol v posledných zápasoch skvelú robotu. Najsilnejší bol v posledných tretinách a taktiež pri oslabení, musím ho pochváliť,“ povedal tréner Blues pre St. Louis Today.

„Vždy je to rozhodnutie trénera. Teším sa, keď vyhráme a dostanem príležitosť, momentálne nad inými vecami nerozmýšľam,“ dodal diplomaticky Elliott.

Tréner Blues: Sám vie, že môže chytať lepšie

Payne nechcel konkrétne povedať či Halák stratil post jednotky, ale z jeho slov sa dalo vycítiť, že momentálne počíta s Elliottom. „Dal nám šancu vyhrať, chytá stabilne, sme spokojní. Halák bude musieť na sebe zapracovať a zlepšiť sa.“

Kouč Blues zároveň dodal, že s dvadsaťšesťročným slovenským brankárom počíta naďalej.

„Jaroslav príkladne pracuje na každom tréningu. Sám vie, že má na to, aby chytal lepšie. Je veľmi dobrý brankár a určite sa zlepší. Na druhej strane je dobré, ak máte vyrovnanú brankársku dvojicu. Oboch to motivuje, aby sa zlepšovali každý deň,“ zakončil Payne.

Súvisiace články