Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Halák sa skrýval v Montreale pred fanúšikmi

(Autor: SITA/AP)
Sportnet|Publikované 19. sep 2011 o 18:22

Slovenský brankár St. Louis sa pripravuje na novú sezónu v meste svojho bývalého klubu.

BRATISLAVA. Jaroslav Halák sa s Montrealom nelúčil najlepšie, keď ho klub pred minulou sezónou vymenil do St. Louis, aj napriek skvelým výkonom v play off. Napriek tomu sa však pripravuje na novú sezónu v kanadskom meste.

„Prišiel som hlavne trénovať, ale stále tu mám veľa dobrých kamarátov,“ povedal slovenský brankár pre idnes.cz. Úspešné play off v drese Habs mu zabezpečilo u fanúšikov klubu veľkú popularitu, ktorej sa naďalej teší. Aj preto sa snažil pred priaznivcami skrývať.

Do haly v mestskej časti Dorval neďaleko miestneho letiska vždy prichádzal potichu v malom mercedese z požičovne, občas mu len robila spoločnosť priateľka Petra. Trénuje v zamknutej hale, aby mal pokoj. Veď vlani prišlo na rozlúčkovú autogramiádu do obchodného centra v Montreale niekoľko tisíc ľudí.

„Som tu stále populárny. Niektorí ľudia na ulici si nie sú istí, či som to ja, lebo nechápu, čo tu robím, keď už hrám v St. Louis. Iní sa zastavia, pozdravia, potrasú mi rukou alebo chcú podpísať suveníry.“

Dôvod voľby miesta Halákovej prípravy je jasný, jeho agent David Schatia žije a pracuje v Montreale. „Poznáme sa už veľa rokov, často si voláme, keď je čas tak sa aj navštevujeme. Tu mi dal na ľade dosť zabrať, ale musím sa dostať do formy.“

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články