Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Halák sa pomaly dostáva do formy

(Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|Publikované 30. nov 2011 o 15:15

Slovenský brankár St. Louis vychytal dôležitú výhru a v štatistikách sa posunul konečne nahor.

BRATISLAVA. „Prepáčte, ale nechcem sa baviť o hokeji,“ povedal pred pár týždňami Jaroslav Halák zámorským novinárom. Dôvod jeho reakcie bol jasný, prehry St. Louis a žalostné štatistiky slovenského brankára.

V bránke Blues sa zatiaľ chytila dvojka Brian Elliott, ktorý sa dokonca dostal celkom na prvé miesto medzi všetkými brankármi ligy. Z dvanástich zápasov, v ktorých chytal, vyhrali Blues desať a sám pri tom inkasoval priemerne len 1.31 gólov na zápas pri 95% úspešnosti zásahov.

Tréner s Halákom počíta

„Brian má výborný začiatok sezóny, ale aj Jaro sa rozchytal. Pomohol nám v dôležitých momentoch a stále s ním počítame,“ povedal pre St. Louis Today tréner Ken Hitchcock.

Slovenského brankára trénerove slová povzbudili. Rozchytal sa a v posledných šiestich stretnutiach sa jeho čísla obrátili. Bratislavský rodák vychytal tri výhry, plus v ďalších dvoch stretnutiach získal jeho tím bod za prehry po nájazdoch.

„Som rád, že mi tréner naďalej verí aj napriek tomu, že sa Brianovi darí. Teraz je len na mne, aby som si zaslúžil chytať,“ povedal Halák pre faceoff.com.

Veľmi dôležité víťazstvo vychytal odchovanec ružinovského hokeja v stredu vo Washingtone. Do bránky nastupoval pod obrovským tlakom, pretože v stretnutí predtým Elliott opäť dominoval, keď zaznamenal výhru proti Columbusu, pričom dostal len jeden gól z 24 striel.

„Do bránky pôjde v stredu Halák, potom uvidíme, čo ďalej,“ povedal pred zápasom tréner Hitchcock.

Zvládol ťažkú situáciu

Slovák ťažkú situáciu zvládol. Dostal síce od Švéda Bäckströma gól už v polovici prvej tretiny, ale potom už strelcom Capitals nič nedovolil. Blues vyhrali 2:1, Halák zlikvidoval osemnásť striel.

Štatistiky dvadsaťšesťročného brankára sa pomaly lepšia, keď je už na hranici 90% úspešnosti zákrokov a priemer gólov potlačil pod 2.5.

Pre vedenie podceňovaného St. Louis tak nastala výborná situácia. Nielenže sa Blues prebojovali v Západnej konferencii už na štvrtú pozíciu, ale Ken Hitchcock sa môže spoľahnúť na oboch svojich gólmanov.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články