Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Hádzanou žilo celé mesto. Fanúšikovia chodili do haly skôr ako hráči

Takto sa Sečovčania radovali z historicky prvého titulu majstra Slovenska. (Autor: TASR)
Róbert Andrejov|Publikované 10. máj 2020 o 22:00

Pred dvadsiatimi rokmi sa Sečovce prvýkrát stali slovenským majstrom.

20 rokov od prvého titulu ŠKP Sečovce: fotogaléria

10.5.2020

SEČOVCE. Sobota 6. máj 2000. Dátum, ktorý sa do kroniky sečovského športu zapísal zlatými písmenami. V tento deň hádzanári vyhrali rozhodujúci piaty duel finále play-off na palubovke 1. MHK Košice a prvýkrát v histórii sa stali majstrami Slovenska.

Od veľkého úspechu Športového klubu polície (ŠKP) nedávno ubehlo dvadsať rokov. Po Trnave, Topoľčanoch a Košiciach boli štvrtým šampiónom v ére samostatnosti našej republiky. Neskôr ešte na mužský hádzanársky trón vystúpili aj Považská Bystrica a Prešov.

Zemplínčania sú však v menoslove majstrov výnimoční. Ako jediné mesto bez štatútu okresné dokázali ovládnuť našu najvyššiu súťaž.

Mali nôž na krku, sériu bravúrne otočili

Zvykne sa hovoriť, že pre nováčika je druhá sezóna vo vyššej súťaži kritická. Sečovčania, ktorí vo svojej premiére medzi elitou obsadili piatu priečku, tieto reči absolútne vyvrátili.

Po základnej časti skončili tretí a v tej nadstavbovej si svoje postavenie ešte o jednu pozíciu vylepšili. Forma „policajtov“ vygradovala v play-off. Najprv v semifinále vyradili Považskú Bystricu 3:1 na zápasy a vo finálovej sérii si poradili aj s obhajcom prvenstva Košicami po dramatickom priebehu 3:2 na zápasy.

„Na tie časy mi zostali len tie najkrajšie spomienky. Dosiahli sme niečo neskutočné. Vo finále sme mali nôž na krku, pretože po dvoch štvorgólových prehrách v Košiciach sme si už nemohli dovoliť zaváhať. Nakoniec sme sériu otočili, keď sa nám v rozhodujúcom piatom stretnutí na košickej palubovke podarilo vyhrať 22:19. Tento zápas mám v živej pamäti, pretože iba nedávno som si ho pozeral na videu,“ pousmial sa pri spomínaní jeden zo zlatých chlapcov Slavomír Seman.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Róbert Andrejov

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.