Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Hádzaná:WHIL má už štyroch známych účastníkov zo SR, súhrn výsledkov štvrťfinále

TASR|Publikované 16. feb 2002 o 22:41

Bratislava 16. februára (TASR) - Tretie štvrťfinálové zápasy hádzanárskej exraligy žien v sobotu rozhodli nielen o štyroch postupujúcich do semifinále, ...

Bratislava 16. februára (TASR) - Tretie štvrťfinálové zápasy hádzanárskej exraligy žien v sobotu rozhodli nielen o štyroch postupujúcich do semifinále, ale i o prvých štyroch známych kluboch zo šiestich budúcich slovenských účastníkov spoločnej slovensko-českej ligy WHIL.

Účasť vo WHIL si postupom medzi najlepšie kvarteto zabezpečil Inter Bratislava, Slávia Partizánske, Chirana Bratislava a majstrovské Duslo Šaľa, ktoré vyradilo aktuálnych vicemajstrov z Nitry. Víťazné celky si pritom so súpermi poradili vo všetkých štyroch prípadoch už v troch dueloch. V semifinále na tri víťazné zápasy sa po prvý raz 16. marca stretnú Šaľa s Partizánskym, v druhej dvojici v boji o finále na seba narazia oba bratislavské celky.

Družstvá z vyradenej štvorky budú rovnako na tri víťazné stretnutia bojovať o zvyšné dve miestenky v novej súťaži. Šurany sa stretnú s Nitrou a Michalovce so Zlatnou. Postupujúci z týchto dvojíc potom zohrajú sériu o 5. miesto. Jej víťaz bude mať účasť vo WHIL zabezpečenú priamo, naopak zdolaný tím bude o postup bojovať v baráži s víťazným celkom 1. ligy.

Súhrn výsledkov štvrťfinálových zápasov hádzanárskej extraligy žien:

Lodiar Zlatná - Inter Bratislava 17:25 (9:12)

Na zápasy 0:3, postupuje Inter.

Zekon Chemkostav Michalovce - Chirana Medical Bratislava 17:27 (11:14)

Na zápasy 0:3, postupuje Chirana.

HK Nitra - Duslo Šaľa 17:25 (7:13)

Na zápasy 0:3, postupuje Šaľa.

HKM Šurany - Slávia Partizánske 27:29 (14:16)

Na zápasy 0:3, postupuje Slávia.

Semifinálové dvojice: Šaľa - Partizánske, Chirana - Inter, play off o 5.-8. miesto: Michalovce - Zlatná, Šurany - Nitra (16., 17., 23., 24. a 27. marca.

mi mf

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.