Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Hádzanársky ťahák v Tatran handball aréne

Sportnet|Publikované 21. nov 2006 o 23:00

Prešov V minulom kole hádzanári Tatrana Prešov rekordným víťazstvom o 22 gólov zdolali v tabuľke posledný Hlohovec. Favorit teda nezakopol, zato si

však svoje v tomto stretnutí vytrpel. Vôbec, v ostatnom čase, kam úradujúci vicemajster zavíta, prichádza o hráčov. Najprv musel na operáciu ramena Kozlov, po ňom v Topoľčanoch protihráč "vytočil" pri streľbe rameno aj M. Urbanovi, ktorý je tiež po operácii. Včera absolvoval predoperačné vyšetrenia aj aktuálne najlepší extraligový strelec Huňady. Toho Hlohovčan Laho skosil pri prieniku tak, že Prešovčan musel s otrasom mozgu a zlomenou lícnou kosťou do považskobystrickej nemocnice. Dnes by mal byť v prešovskej operovaný... K tomuto výpočtu sa patrí prirátať zranenie "hodovej" ruky Tumidalského, šrámy T. Mažára a Pekára z ostatného zápasu v Hlohovci. Dnes sa hrá v Tatran handball aréne šláger dvanásteho kola extraligy. V tabuľke so stratou bodu druhý Tatran Prešov hostí (18.h) vedúci MŠK Považská Bystrica. Ako teda vyzerá aktuálna situácia v zeleno-bielom kádri, vyzvedali sme u prešovského trénera Romana Lamača.

"Po Kozlovovi a Urbanovi máme ďalšieho dlhodobého maróda. Huňady podľa mojich informácií bude mimo štyri až päť týždňov. Tumidalský zase so svojou diagnózou môže s určitými obmedzeniami trénovať a hrať. Pekár mal po Hlohovci dlahu na ruke. Myslím, že klubový lekár P. Mikluš ho na dnešný zápas ale pripraví. Rovnako aj T. Mažár by mal dnes nastúpiť. Všetko sú to bojovníci, ktorí najmä v takých súbojoch ako s Považanmi, chcú byť pri tom."

Sú to však citeľné zásahy do kádra. Zrejme to nemáte ľahké, vysporiadať sa s nimi. "To je pravda. Na druhej strane, keby sme už stáli pred zápasmi play off, bol by som z toho nešťastný. Samozrejme, že takéto straty ma mrzia, hráči citeľne chýbajú. Cesta pred rozhodujúcimi zápasmi je ešte dlhá. Mnohé sa môže dovtedy zmeniť. Nás prenasledujú zranenia. Považská Bystrica má zase iné starosti. Pohyb v kádri z iných príčin. Každý má to svoje a každý sa s tým musí vysporiadať."

Aké zmeny vynútené straty prinesú? "V obrane ani v útoku sa zmenám naozaj nevyhneme. Aj Huňady patril do základu, bol najlepším strelcom tímu i súťaže a naviac, dobre si zastal svoje aj v našom obrannom systéme. Teraz je tu väčšia šanca pre Mikéciho. Myslím, že sa jej chopí. Do pozornosti za daných okolností sa núkajú aj bratia Filičovci. Všetko musíme dobre zvážiť, vhodne poskladať tak, aby sme vytvorili optimálnu a úspešnú zostavu na dnešný hádzanársky šláger."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.