Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Hádzanársky majster vyráža dnes na Balkán

Sportnet|Publikované 14. okt 2012 o 22:00

Slovenský hádzanársky majster si presvedčivou výhrou v extraligovom derby s Košicami spravil chuť na najbližších súperov.

Slovenský hádzanársky majster si presvedčivou výhrou v extraligovom derby s Košicami spravil chuť na najbližších súperov, ktorí ho tento týždeň čakajú v dvoch súťažiach.

PREŠOV. Tatran Prešov odohral v tomto ročníku nadnárodnej SEHA League zatiaľ len dva zápasy. V čiernohorskom Cetinje podľahol v druhom kole RK Lovčen o jeden gól. V treťom vyhral slovenský majster nad bieloruským vicemajstrom HC Meškov Brest o štyri.

V tabuľke majú ale Prešovčania šesť bodov za dve výhry. Keďže majster Macedónska Metalurg Skopje na zápas prvého kola do Prešova nepricestoval, Tatran vyhral rozhodnutím od „zeleného stola“ kontumačne.

Dnes popoludní vyrazí výprava prešovských hádzanárov svojim autobusom na ďalšiu púť za súpermi z Balkánu. Tatran Prešov čakajú v tomto týždni zápasy v Macedónsku, v Bosne a Hercegovine a v jeho samom závere opäť na Slovensku.

V stredu 17.10. hrá slovenský šampión na palubovke víťaza premiérového ročníka SEHA League Vardaru Skopje. Z macedónskej metropoly sa potom presunie do mesta Ljubuški, kúsok od známeho pútnického miesta v Medžugorí, kde si v sobotu 20.októbra zmeria sila s tamojším RK Izvidač.

Potom sa zopakuje scenár, ktorý prešovská výprava absolvovala po stretnutí s Lovcečom Cetinje. Po podvečernom zápase nasleduje večera a po nej upaľovanie za ďalším súperom. Tentoraz zase v domácom prostredí.

V nedeľu 21,10 o 18.h je na programe v Tatran handball arene zápas Tipos extraligy Prešov – Považská Bystrica.

Z Macedónska a Hercegoviny rýchlo na Slovensko

„Dnes popoludní odchádzame na Balkán. V stredu hráme s Vardarom Skopje, v sobotu s Izvidačom Ljubuški a v nedeľu v THA s Považanmi. Na takúto porciu zápasov sme sa pripravovali v podstate ostatné dva týždne. Hrali sme iba soboty s Modrou a Košicami, takže mohli sme popracovať na obnovení kondície, popracovať na taktike, hrali modelové zápasy,"povedal kapitán Tatrana Prešov Radoslav Antl pred dnešnou cestou za súpermi v nadnárodnej SEHA League.

"Dúfam, že kvalitnú domácu prípravu pretavíme do výsledkov na Balkáne. V Skopje je favoritom Vardar, o ktorom ide chýr, že hrá v lepšej forme ako v minulej sezóne. S Izvidačom Ljubuški sa ocitneme v tejto role zase my. Silu Vardaru poznáme. My ale nie sme pod žiadnym tlakom, preto môžeme hrať uvoľnene a práve z toho by sme chceli v Macedónsku ťažiť," poznamenal.

"V Bosne a Hercegovine si už ale musíme svoje uhájiť. Zápas s Izvidačom by sme mali teda podľa papierových prognóz vyhrať,“ dodal kapitán Tatrana Prešov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.