Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Hádzanársky majster hostí zajtra bratislavských policajtov

Sportnet|Publikované 3. máj 2013 o 22:00

Najvyššia slovenská hádzanárska súťaž má počas tohto víkendu na programe stretnutia 32. kola.

K najzaujímavejším duelom patrí iste súboj aktuálne tretích Michaloviec s druhým Hlohovcom. Úradujúci majster Tatran Prešov odohrá zápas s ŠKP Bratislava zajtra o 14. hodine.

PREŠOV. Nezvyklý deň a nezvyklý začiatok stretnutia v TATRAN handball aréne má viacero dôvodov. V okolí Prešova v týchto dňoch burácajú silné motory jazdcov na Rally Prešov 2013. Organizátori využívajú aj priestory domovského stánku prešovských hádzanárov, ktorí kolegiálne ustúpili a svoj zápas s Bratislavčanmi posunuli zo soboty na nedeľu.

Tím bratislavských policajtov bol k Tatranu Prešov pri jeho nahustenom programe v európskych súťažiach i nadnárodnej SEHA lige ústretový. Klub osemnásobného slovenského hádzanárskeho šampióna vyhovel motoristom, ale ústretovosť oplatil aj Bratislavčanom.

Tatran pristúpil na skorší začiatok nedeľňajšej extraligovej hádzanej. I preto, aby hráči bratislavského ŠKP, ktorí majú povinnosti v civilnom zamestnaní, sa po odohraní zápasu v prešovskej TATRAN handball aréne mohli včas vrátiť domov.

Radčenko s Verkičom otázni

Tatran Prešov mal po ostatnom extraligovom zápase na domácej pôde s Hlohovcom (28:26) v nasledujúcom kole voľný žreb. Proti bratislavským policajtom nastúpi opäť na súťažný duel po dvoch týždňoch. Počas nich prešovskí hádzanári trénovali v domácich podmienkach aj dvojfázovo.

Naplno nemohol trénovať pre problémy s členkom proti Hlohovcu výborne hrajúci, skúsený Saša Radčenko. Na predpoludňajšom tréningu pred spomenutým šlágrom tridsiateho extraligového kola si natiahol stehenný sval brankár Svetislav Verkič. Štart oboch stabilných hráčov základného kádra úradujúceho majstra v zajtrajšom stretnutí je otázny.

Stretnutie 32. kola slovenskej hádzanárskej extraligy Tatran Prešov – ŠKP Bratislava má stanovený začiatok v Tatran handball aréne zajtra o 14. hodine.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.