Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Hádzanársky kanonier M. Huňady nútene odpočíva

Sportnet|Publikované 9. dec 2006 o 00:00

Prešov V troch posledných zápasoch základnej časti hádzanárskej extraligy, ktorú s trojbodovým náskokom vyhral Tatrana Prešov, v zeleno bielom už

nehral reprezentant Marián Huňady. Do jedenásteho kola najlepšieho strelca súťaže zranil protihráč Laho v Hlohovci. Po jeho zákroku musel Prešovčan podstúpiť operáciu zlomenej lícnej kosti. Momentálne je stále na listine prešovských maródov. Rozprávať už ale môže a tak sme sa s ním pozhovárali o skončenej prvej časti hádzanárskej extraligy.

"Zlý začiatok, dobrý koniec. Takto nejako by som charakterizoval základnú časť súťaže. Po prehrách v Bratislave a v Košiciach sme sa postupne rozbehli. Dôležité bolo víťazstvo v dosť okyptenej zostave v Považskej Bystrici. Ním sme vlastne naštartovali úspešnú šnúru výhier." Čomu pripisujete úvodné zakopnutia? "Menšej zohranosti a zvykaniu si na rukopis nového trénera R. Lamača. Väčšine hráčov jeho štýl práce vyhovuje. Viac využíva kreativitu svojich zverencov. Na moderný spôsob hádzanej sme si už zvykli, celkom nám sedí." V novom systéme aj vám našiel tréner nové miesto. V predchádzajúcich ročníkoch ste hrávali na krídle, teraz sa vrátili na "svoj" post, na pravú spojku. "V minulej sezóne som veľa šancí nedostával. Nebolo príjemné vysedávať na lavičke. Zápasová prax mi evidentne chýbala. R. Lamač mi znovu vrátil dôveru." Ako ľavákovi vám to na pravej spojke sedelo a strelecky až do zranenia aj gólovo sypalo. "V predošlom ročníku bol u nás na spojkách "pretlak". Na krídle sa zase darilo Vlastovi Fuňakovi, takže aj preto mi prischla rola náhradníka. Pozícia na spojke je môjmu hádzanárskemu naturelu určite bližšia." Na jednej strane sa Tatran v extralige rozbiehal, na druhej pribúdalo jedno vážne zranenie za druhým. Kozlov a M. Urban sa museli podrobiť operáciám ramien, ruky súperi dochrámali Tumidalskému a Pekárovi, vám zase tvár... "Herná kvalita v porovnaní s extraligovými súpermi je na našej strane. Keď niektorí na nás nestačili herne, uchýlili sa k unfair zákrokom. Hádzaná je kontaktný šport. Na tvrdosť sme zvyknutí. Vieme ju prijať aj rozdať. Lenže niektorí protihráči ťahali proti nám aj zákerné zákroky zozadu, nečakané údery spredu. Najviac zranení nám spôsobili hráči "slabších" mužstiev, v ktorým hráčska inteligencia zrejme zjavne chýba. Okrem toho, na lídra sa chce každý vytiahnuť. Ak nemá naňho herne, siaha aj po nešportových zbraniach." Momentálne ste na maródke. Kedy vás teda uvidia diváci v zápase? "Som iba dva týždeň po operácii. Cítim sa síce celkom dobre, no na tréning zatiaľ nesmiem. Doba liečenia by mala trvať štyri až šesť týždňov. Zľahka, individuálne, bez kontaktu by som mohol začať o takých desať dní."

Tatran začína zajtra s Hlohovcom

Prešov - Hádzanárska extraliga pokračuje odo dneška stretnutiami skupinovej fázy. Po základnej časti boli jednotlivé mužstva na základe stanoveného kľúča (1- 4 - 5 - 8 a 2 - 3 - 6 -7) rozdelené do dvoch skupín. Získané body v základnej časti sa rušia a do skupinovej pôjdu prvý Prešov a druhá Považská Bystrica s tromi bonusovými bodmi, tretie Nové Zámky a štvrtý ŠKP Bratislava s dvomi, piate Košice a šieste Sečovce s jedným. Bez bodu ostali siedme Topoľčany a ôsmy Hlohovec.

Tatran Prešov v skupine A (s ŠKP Bratislava, Košicami a Hlohovcom) začína túto dvojkolovú fázu súťaže zajtra s posledným mužstvom po základnej časti extraligy Hlohovcom (18.00 hod.). Nad ním v prvej časti vyhral Tatran oba zápasy vysoko 41:29 a 43:21. Rola favorita je teda jasná. V druhom kole (13.12.) zavítajú do Tatran handball arény bratislavskí policajti. Tretí zápas na košickej pôde čaká tatrancov až po reprezentačnej prestávke 14. februára budúceho roku.

Súvisiace články