Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Hádzanárske semifinále pokračuje v Košiciach

Ivan Pompoš. Text k foto: Bol pri oboch gólových hodoch. (Autor: jale)
Sportnet|Publikované 24. apr 2012 o 22:00

Semifinálová play–off séria hádzanárskej Tipos extraligy pokračuje dnes druhými stretnutiami.

Semifinálová play–off séria hádzanárskej Tipos extraligy pokračuje dnes druhými stretnutiami. Obhajca majstrovského titulu Tatran Prešov po suverénnom víťazstve v prvom zápase na domácej pôde sa dnes (18. h) predstaví na palubovke súpera 1. MHK Košice. Hlohovec privíta doma Nové Zámky, ktoré na jeho ihrisku v prvom dueli po polčase prehranom o šesť gólov napokon o päť víťazných prekvapujúco zdolal.

PREŠOV. Minulá sobota v Mestskej hale, domovskom stánku prešovských hádzanárov, bola nadmieru úrodná. Tatran Prešov v prvom semifinále Tipos extraligy rozdrvil 1. MHK Košice o devätnásť gólov, 51:32.

Päťdesiatjeden gólov však v predzápase Novým Zámkom nasúkali aj starší dorastenci Tatrana.

Pompoš bol pri 102 góloch

Pri sto dvoch góloch prešovských hádzanárov bol v oboch prípadoch na lavičke Ivan Pompoš.

Šéftréner mládeže viedol vedno s kolegom Stanislavom Kolpakom k výhre nad Novými Zámkami. Onedlho zasadol na lavičku v zápase Prešova s Košicami v pozícii asistenta trénera mužov Tatrana Djordje Rašiča.

„Byť v priebehu pár hodín na striedačkách dvoch tímov, ktoré zhodne nastrieľali po päťdesiatjeden gólov, tak niečo také sa mi v doterajšej kariére trénera veru neprihodilo,“ priznal I. Pompoš.

„O to príjemnejšie boli moje pocity po takto vydarenej sobote. Pravdou je, že dorastenci Nových Zámkov nepricestovali do Prešova kompletní. To ale vôbec neznižuje výkon našich chlapcov. Hrali naozaj veľmi dobre. To isté platí o mužoch, ktorých rady pred zápasom s Košicami preriedila nepríjemná črevná viróza.“

Dorastenci i muži rovnako

Prešovským farbám sa darí. Starší i mladší dorastenci sú na špici aktuálnych ligových tabuliek. „Chlapci hrajú ozaj dobre,“ pochválil šéftréner mládeže.

„Veľmi nás ale mrzí prehra starších dorastencov v Topoľčanoch. Na tento zápas nastupovali naši po návrate reprezentantov Slovenska z kvalifikácie v Česku, ďalší boli zranení, viacerí hrali zase nedoliečení. Na to sa však nevyhovárame. Ak by sme mali hrať s týmto súperom na jeho ihrisku trebárs dnes, tak určite tam vyhráme. Postupne sme sa však dostali do tréningového normálu. Už kompletní sme vyhrali ťažký zápas v Košiciach. Po týždni prišli už spomenuté gólové hody. Určite ale nelietame v oblakoch. Dorastenecká súťaž pomaly vrcholí. Pred nami je ešte ťažký domáci zápas s Považskou Bystricou. Ak ho dokážeme vyhrať, v čo osobne pevne verím, tak majstrovský titul máme opäť vo vrecku.“

Idú vyhrať, nie naháňať rekordy

Úrodná sobota prešovských hádzanárov je už minulosťou. Pred mužmi Tatrana Prešov je dnešný druhý zápas semifinále slovenskej extraligy v Košiciach.

Prešovčania mali síce pred prvým stretnutím v kabíne zdravotné problémy, no na ihrisku absenciu viacerých hráčov nebolo cítiť.

Mužstvo 1. MHK odchádzalo z Mestskej haly po vysokej prehre s Tatranom 32:51. Každý zápas je ale iný. Prešovčania sú síce favoritom, avšak Košičania podobný debakel určite nemienia doma pripustiť.

„Samozrejme, je nám jasné, že to nebude také ako minulú sobotu,“ mienil pred dnešným hádzanárskym súbojom východniarov I. Pompoš.

„Aj keď chlapci hrali naostatok veľmi dobre, hádzanou sa doslova bavili, dnes to bude asi iné. Košice sa z prvého zápasu zrejme poučili. Náš súper určite spraví maximum, len aby nás čo najviac potrápil. Pochopiteľne, zase pôjdeme za víťazstvom, to je naším jediným cieľom. Gólový rozdiel už taký podstatný nie je. Do Košíc ideme, možno už aj s niektorými uzdravenými hráčmi, ukázať dobrú hru a vyhrať. To je pre nás to najpodstatnejšie.“


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.