Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Hádzanárov Tatrana čaká zajtra Modra

Smoliar. Michal Urban si od hádzanej musí nútene odpočinúť. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 4. okt 2012 o 22:00

Hoci v slovenskej Tipos extralige je na programe už siedme kolo, Tatran Prešov sa v domácom prostredí v tejto súťaži predstaví len druhý raz.

Slovenský majster odohral vonku štyri víťazné duely (N. Zámky, Topoľčany, Hlohovec, Michalovce), doma vyhral nad Bratislavou. Zajtra od 18. hodiny bude súperom prešovských hádzanárov v Tatran handball arene (THA) extraligový nováčik z Modry.

PREŠOV. Naostatok hral Tatran Prešov v domácej THA stretnutie nadnárodnej SEHA Legue s bieloruským Brestom.

Prešovčanov, po pravde povedané, stálo „obracanie“ skóre po prehranom polčase značné množstvo síl. Slovenský majster ale nakoniec vyhral nad bieloruským vicemajstrom o štyri góly.

Na prešovské pomery sa sled zápasov, nateraz v dvoch súťažiach, zmiernil. Túto sobotu hrá Tatran Prešov doma so Slovanom Modra, o týždeň príde do THA 1.MHK Košice.

V ďalšom týždni ho však čakajú zápasy v Macedónsku, Bosne a Hercegovine a v samom závere zase doma s Považanmi.

„Také víťazstvo, aké sme dosiahli s Brestom, sme už na opätovné naštartovanie tímu naozaj potrebovali,“ tvrdil nám asistent trénera Tatrana Prešov D. Rašiča Ivan Pompoš.

„Výkony mužstva v úvode novej sezóny neboli také, aké sme čakávali nielen my, ale hlavne naši fanúšikovia. Aj preto nasledujúce dva zápasovo voľnejšie týždne sme zamerali na obnovu fyzických síl, predovšetkým však na  'upratanie ' nášho repertoáru útočných kombinácií a obranných systémov. Tak, aby naša hra v nasledujúcich zápasoch vyzerala lepšie ako doposiaľ. Mužstvo si je vedomé, že zatiaľ to nie je to  'pravé orechové '. Sila nášho tímu sa ale ukázala. Hoci sme ešte nehrali na úrovni minulého ročníka, zápasy, aj tie, ktoré sa pre nás nevyvíjali ideálne, sme dokázali vyhrať. Predtým to bolo aj o psychike tímu. Myslím, že v tomto ohľade nám prospela výhra nad Meškovom Brest. Verím, že na víťaznej vlne sa povezieme už nie iba v Tipos extralige, ale aj v nadnárodnej SEHA League i Pohári EHF, kde na súpera v treťom kole ešte len čakáme.“

Modru nepodceňujú, ale...

So zlepšenou klímou v Tatrane Prešov idú ruka v ruke zlepšujúce sa individuálne výkony hráčov.

„Samozrejme, ak sa vrátim k zápasu s Brestom, Petro, Rábek, Číp, Mi. Urban sa pridali k ťahúňom tímu Antlovi a Radčenkovi. Druhý polčas tohto duelu nám potvrdil, akým smerom sa má naša hra uberať. Už pripomínala tú z minulej sezóny,“ mienil I. Pompoš.

Zajtra bude súperom favorizovaného Prešova nováčik Tipos extraligy Slovan Modra.

„Žiadneho zo súperov, aj keď bývame pasovaní za jasného favorita, nepodceňujeme. Predsa len si však môžeme dovoliť nasadiť do hry našich mladých, talentovaných hádzanárov. S Djordje Rašičom sme sa už bavili, že na zápas s Modrou nominujeme zrejme kvarteto mladíkov, nech sa už medzi seniormi postupne oťukávajú. Žiaľ, rátať nemôžeme s Miškom Urbanom, ktorý si na stredajšom tréningu vážne zranil členok a chýbať nám bude zrejme dlhší čas. Škoda, lebo sa dostával do veľmi dobrej formy.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.