Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Hádzanárom výberu SR 20 sa v extralige darí

Roman Drobňák patrí k lídrom slovenskej „dvadsiatky“. (Autor: TANPO)
Sportnet|Publikované 10. okt 2013 o 22:00

Zverenci trénerskej dvojice Marek Gernát – Stanislav Kolpak odohrali v slovenskej extralige doteraz sedem zápasov.

Výberu Slovenska hádzanárov do dvadsať rokov sa v premiérovom štarte v najvyššej súťaži mužov darí. Štyri z nich prehrali, v troch zaknihovali výhry.

PREŠOV. Výber SR 20 prvý raz v extralige vyhral o gól v Modre. Doma (v TATRAN handball aréne) zdolal Martin dokonca rozdielom štrnástich gólov. Tretiu výhru dosiahla slovenská „dvadsiatka“, ktorú tvoria juniori prešovského Tatrana, naostatok predvčerom podvečer v Pezinku.

Pod výhru slovenskej „dvadsiatky“ 35:31 sa deviatimi gólmi podpísal Roman Drobňák. „V Pezinku sme začali dobre,“ rozhovoril sa po návrate do Prešova.

„Domáci síce v 9. minúte vyrovnali na 4:4, ale v podstate viac sme im nedovolili. Náskok sme postupne zvyšovali a päť minút po prestávke sme viedli už o deväť gólov. Takýmto rozdielom sme udržiavali odstup od súpera až do polovice druhej časti hry. Zrejme i pod dojmom takéhoto náskoku sme ale poľavili, neboli už takí dôslední ako dovtedy a s tým prišli naše individuálne chyby. Hlavne po nich sa domáci začali ku koncu z náskoku ukrojovať. V 57. minúte znížili na 30:33. Našťastie, nespanikárili sme, zase odskočili na 30:35, takže posledný gól Pezinčanov šesť sekúnd pred koncom už nemohol nič zmeniť na našom zaslúženom víťazstve.“

Po prestávke viedli už o deväť

Záver zápasu v Pezinku bol dosť nervózny, pribúdalo vylúčených. V posledných troch minútach rozhodcovia vylúčili štyroch hráčov.

„Tých vylúčených bolo v zápase ozaj veľa,“ podotkol R. Drobňák. „V našom tíme po troch trestoch nedohral Marek Páleš. Nuž a v tom samom závere to už rozhodcovia s vylučovaním podľa mňa trochu preháňali. Pravdou je, že domáci prehru znášali ťažko. Mužstvo Pezinka tvoria prevažne starší, skúsení hráči. Nuž a tí sa ťažko vyrovnávali s faktom, že viackrát prehrávali už o deväť gólov. Keď sme ku koncu častejšie chybili, vycítili šancu aspoň skorigovať nepriaznivý stav. Niekedy to však s agresitivu v osobných súbojoch „prepískli“. Ja osobne s niečím takým nemám problém. Zato niektorí moji spoluhráči s takými tvrdými súbojmi ešte dostatok skúsenosti nemajú. Spoločne sme ale súboj zvládli a znovu dokázali, že „dvadsiatka“ nie je v extralige iba do počtu.“

V nedeľu o 10. h proti ŠKP Bratislava

Majstrovský Tatran Prešov vycestuje pozajtra na extraligový zápas do Modry (19. h). Po jeho skončení sa presunie do Záhrebu, kde v utorok 15. 10. 2013 o 18. hodine nastúpi na zápase SEHA GSS ligy proti majstrovi Chorvátska RK Croatia Osiguranje Záhreb.

Výber SR 20 čaká najbližšie dohrávaný zápas prvého extraligového kola v nedeľu od 10. hodiny v TATRAN handball aréne s ŠKP Bratislava.

„Momentálne je „dvadsiatka“ po výhre v Pezinku v tabuľke extraligy siedma, Bratislava ôsma. Bude to teda určite zaujímavý súboj. My máme na konte tri výhry. Presvedčili sme sa, že šance na úspech máme i s ďalšími súpermi, ktorí čakajú. Myslím, že družstvo ŠKP k takým patrí. Ak sa vyvarujeme, našich už tradičných individuálnych chýb, nazdávam sa, že body ostanú na konte výberu SR 20,“ mienil R. Drobňák, jeden z lídrov tohto tímu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.