Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Hádzanárom Tatrana vyžrebovali atraktívnych i známych súperov

Prešovčanov čaká nová európska výzva. Opäť narazia na Sporting Lisabon. (Autor: TASR)
Ján Leško|Publikované 2. okt 2020 o 12:47

Narazia aj na nemecký Füchse Berlín.

PREŠOV. Na piatok preložený žreb základných skupín premiérového ročníka Európskej hádzanárskej ligy (EHL) mužov rozhodol, že slovenský šampión bude účinkovať v B–skupine a jeho súpermi budú atraktívni i známi súperi.

Tatran Prešov bude súperiť s francúzskym USAM Nimes Gard, rumunským C.S. Dinamom Bukurešť, nemeckým Füchse Berlín, portugalským Sportingom CP Lisabon a švédskym IFK Kristianstad.

Z každej zo štyroch šesťčlenných základných skupín, ktoré sa hrajú systémom každý s každým doma – vonku, postúpia štyri najlepšie tímy do play-off súťaže.

Pre zvyšné mužstvá účinkovanie v EHL pre daný ročník skončí.

Ocitli sa v najkvalitnejšej i najťažšej skupine

Pre pätnásťnásobného slovenského hádzanárskeho šampióna sú to nie neznámi súperi.

V európskych súťažiach Prešovčania v minulosti už hrali proti Nimes, za ktorý chytá slovenský reprezentant, Košičan Teodor Paul, Bukurešti, Lisabonu i Kristianstadu.

Akurát s Füchse Berlín dočinenia doposiaľ nemali.

„Keďže zo skupín postupujú štyri najlepšie zo šiestich mužstiev, zdá sa to ako veľmi ľahká úloha. Dovolím si ale tvrdiť, že to tak v našej určite nebude. B–skupinu, v ktorej sme sa po žrebe ocitli, považujem za najkvalitnejšiu a najťažšiu zo všetkých štyroch skupín. Preto by som nerád predbiehal a hovoril o postupových ambíciách,“ uviedol po žrebe vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie generálny manažér Tatran Prešov Miroslav Benický.

„Samozrejme, spravíme všetko, aby sme sa do kvarteta postupujúcich vtesnali. Čakajú nás ťažké zápasy, v ktorých bude rozhodovať aktuálna forma. Máme v skupine atraktívnych súperov, ktorých zdolať bude ťažké. Pre naše mužstvo sú to však výzvy a pre fanúšikov iste skvelé ponuky sledovať zápasy priamo v TATRAN handball arene alebo na ihriskách súperov prostredníctvom televíznych obrazoviek,“ dodal Benický.

Autor: Ján Leško

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.