Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Hádzanárky Prešova budú súperiť s Partizánskym o bronz

Prognózy sa v semifinále naplnili. Prešovčanky podľahli suverénnym Michalovciam. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 12. máj 2016 o 22:00

Postupové tajničky národného play–off hádzanárok sú definitívne rozlúštené.

PREŠOV. Po skončení spoločnej slovensko – českej súťaže hádzanárok (WHIL) 2015/2016, zápasy národných play–off (postúpili doň štyri najlepšie umiestnené kluby v oboch krajinách) rozhodli, ktoré družstvá budú hrať o majstrovské tituly.

O slovenský trón zvedú súboje Iuventa Michalovce a Duslo Šaľa. Bemaco Prešov bude hrať o bronz s Partizánskym. Séria sa začína v sobotu 14. mája.

V Česku sa vo finále stretne Slavia Praha s Baníkom Most, o tretie miesto budú hrať Sokol Poruba a HC Zlín.

Príliš vysoká prekážka

Na Slovensku ani v susednom Česku sa žiadne prekvapenie v národnom semifinále nezrodilo.

Série skončili suverénnymi výhrami na zápasy. O tituly tak zabojujú v interlige najlepšie umiestnené tímy.

Bemaco Prešov malo určite najťažšieho semifinálového súpera. Iuventa Michalovce vyhrala WHIL a rázne ide aj za obhajobou slovenského primátu.

Prvé dva zápasy semifinálovej série hranej na tri výhry (v Česku na dve) odohrali Prešovčanky v Michalovciach.

A hneď v prvom ich čakal v Zemplíne poriadny výprask. Prehrali vysoko 14:36. Ani na druhý deň však Prešovu v Michalovciach ruže nekvitli.

Bemaco sa síce herne výrazne zlepšilo, no ani to nestačilo na odvrátenie druhej semifinálovej prehry. Iuventa zvíťazila 35:24.

Reálne na favorita nemali

Obhajca trofeje pricestoval na tretí zápas do Prešova s pohodlným náskokom a patričným sebavedomím.

Na druhej strane, družstvo Bemaca, hoci by sa vyplo k svojmu najlepšiemu výkonu, reálnu šancu skomplikovať Michalovčankám cestu do finále nemalo.

Predsa len, v Prešove sú ešte iba na začiatku cesty budovania kádra, ktorý by už v naj-bližšej sezóne mohol byť aj tým najkvalitnejším družstvám WHIL podstatne vyrovnanejší súper.

Bemaco Prešov skončilo v interlige ako štvrté najlepšie slovenské družstvo v súťaži. O konečné tretie miesto v ročníku 2015/2016 bude súperiť so Slaviou Partizánske.

Trénera sklamala hlavne prvá prehra

„Favorit na postup zo série medzi Prešovom a Michalovcami bol známy a v podstate istý už vopred. Iuventa vyhrala WHIL a je zbytočné momentálne porovnávať silu jej a nášho kádra,“ podčiarkol tréner Bemaca Prešov Dušan Daniš.

„Samozrejme, bolo nám jasné, že veľa vody v týchto zápasoch nenamútime, ale také sklamanie, aké som zažil v prvom zápase, som veru nečakal. Prehrali sme ho o 22 gólov po tom, čo sme v ňom hrali ozaj nedôstojnú rolu. V druhom ale nastal v našej hre výrazný obrat. Hlavne čo sa týka prístupu hráčok k plneniu si povinností na ihrisku. Nuž a v treťom stretnutí série, prvom i poslednom na našej pôde, rozhodli o presvedčivej výhre Michaloviec predovšetkým výkony brankárok. Tie naše tentoraz nezabrali. Na rozdiel od Španielky chytajúcej za Iuventu, ktorá to jednoducho za sebou zavrela. Znovu musím zopakovať, že ak by sme premenili čo i len polovicu z vypracovaných vyložených šancí, mohla to byť oveľa prijateľnejšia prehra. Zázrak sa teda nekonal. Vo finále je úplne zaslúžene Iuventa, my sa pokúsime dokázať viac v zápasoch o bronz. “

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 18/2016, v predaji od 10. 5. do 16. 5.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.